Na prelomu stoletja je bilo še vedno običajno, kot že tudi prej, da so društva uporabljala časopise, ki so pokrivala njihovo območje, za objavo raznih novic, novosti, vabil, zahval, poročil ….
Za Narodno čitalnico Vransko tako najdemo razna obvestila in novice v časopisih Kmetijske in rokodelske novice, Domovina, Narodni list in Nova doba.
Iz zapisnika rednega občnega zbora z dne 6. 1. 1907
… »Novi odbor za l. 1907 je sledeče: k. Schwenter, predsednik, Fr. Schaur, podpredsednik, J. Kramar, tajnik in blagajnik, dr. R. Karba, knjižničar, Fr. Oset, odbornik, J. Gaber in L. Stober, namestnik« … »Predlog dr. Karba, da se spremeni društvena knjižnica v ljudsko javno knjižnico proti legitimacijskemu listu po 20 vin. in vplačilu za vsako izposojeno knjigo po 2 vin. Se sprejme. V to svrho sestavi se odsek iz gg. dr. Karba, Schaur-a in Kramar-ja….«
Zapisnik rednega občnega zbora »Narodne Čitalnice na Vranskem« z dne 13. prosinca 1908.
»Predsednik pozdravi navzoče, poudarjajoč sklepčnost občnega zbora.
Iz tajnikovega in blagajnikovega poročila je razvidno, da je imelo društvo v pretečenem letu dvanajst udov in bilo naročeno na »Slov. Narod«, »Slovenca«, »Domovino«, »Narodni list«, »Slovana«, »Lj. Zvona«, »Dom in svet« in bilo ud družbe sv. Mohorja in Slov. Matice…«
… » Za l. 1908 naroče se vsi prejšnji listi. Letnina določi se po starem na 4K letno. Odbor izvoli se stari.«
… »Prihodnjo nedeljo otvori se društvena knjižnica, katera naj služi javni izobrazbi….«
Iz zapisnika rednega občnega zbora za l. 1914 dne 1. 1. 1914
.. » Iz knjižnice se je izposodilo 252 knjig in dobilo 6K 47v. Novi odbor je sledeči: predsednik K. Schwenter, podpredsednik Fr. Schaur, tajnik in blagajnik J. Kramar, knjižničar T. Korenčič, odbornik I. Jakše, namestnik Fr. Oset in E. Brezovšek. Naročijo se listi: Sl. Narod, Slovenec, Il. Tednik, Lj. Zvon, Slovan in knjige: Sl. Matice in Socijalna Matica v Gorici. Mohorjeva družba se opusti, ker ima te knjige vsaka hiša sama. Korenčiču se prepusti za brivnico Slov. Narod, Slovenec in Il. Tednik brezplačno za odškodnino ureditve društvene knjižnice…«
Iz zapisnika občnega zbora, dne 7. aprila 1918
… »Pristopilo je precej novih udov. Pri volitvi odbora je bil sledeči izid: Predsednik d. dr. E. Šerko, podpredsednik Ivan Jakše, tajnica in blagajnica: gdč. Marica Oset, knjižničarka: gospa Zinka Vrabl, odbornik: g. Ernst Brezovšek odb. namestnika: g.g. Ivan Urek in Ivan Brinovc.
Pri predlogih se je oglasil k besedi Ivan Jakše ter utemeljeval v daljšem govoru potrebo reorganizacije vranske »Čitalnice«. Konečno je stavil 3 predloge in sicer:
1. »Čitalnica« si omisli lasten prostor (lokal), kjer se bo lahko nemoteno razvijala in kjer bodo lahko člani neovirano čitali časopise.
2. Članarina se zviša za oženjene mesečno na dve kroni, za samce na 1 krono.
3. Oprema lokala in naročitev časopisov se prepusti novemu odboru.
Soglasno sta bila sprejeta prvi in tretji predlog. Čitalnica se preseli v sobo, kjer je bil prej brivec Korenčič. Glede druge točke se je vnela živahna debata … Končno je I. Jakše spremenil svoj predlog v toliko, da se določi članarina za oženjene 3K, za samce 2K mesečno. Predlog je bil soglasno sprejet. Sklene se tudi, da ostane čitalnična knjižnica javna, časopisi pa pristopni članom in po njih vpeljanim gostom…«
Zapisnik odborove seje dne 11. aprila 1918 pri Šentaku
… »Sklene se, da se preseli »Čitalnica« v svoje nove prostore in opremi kakor je mogoče: mizo in klopi daruje g. Schwentner, namizni prt ga. Oset, en šah g. Stanko Oset. »Čitalnica« pa si dokupi nekaj novih držal za časnike, 3 mape za časopise, da napraviti obešalo za časopise in obleko, stojalo za dežnike, pljuvalnik in napis zunaj nad vrati. Tudi 3 zemljevide se nabavijo in košarica za cunjo…. Čitalnica bo odprta celi dan.«