Kako je bilo mogoče, da je šel jubilej celjskega časnika v tem letu povsem neopazno mimo, medtem ko so ostali slovenski lokalni časniki (npr. Prekmurske novice in Dolenjski list) podobne obletnice praznovali celo ob visokih odlikovanjih predsednika republike.
So to povzročile »znane nepravilnosti in ekscesi v vodstvu celjske enote ČGP Delo«, kot se je govorilo po kuloarjih, ali pa je šlo za načrtno akcijo »zdravih sil«, s katero so želeli preprečiti vse uspešnejši prodor »liberalcev«, ki so poskušali nekoliko reformirati togo družbenopolitično shemo? Do jasnega odgovora ni nikoli prišlo.
Glavni in odgovorni urednik je bil v tem letu še vedno
Berni Strmčnik, ki pa je prevzel tudi mesto direktorja ekonomske enote ČGP Delo v Celju. Tehnični urednik je bil do meseca maja
Jure Krašovec, nato pa Jože Cegnar. Leta 1970 je naklada znašala 16.500 izvodov, od tega je kar 3.000 izvodov odkupil kolektiv EMO Celje. Podobna naklada je bila tudi leto kasneje, ko so tedniku, ki je vsak teden romal od Obsotelja do Zgornje Savinjske, od Konjic, Velenja pa do Laškega, le priznali pravico do praznovanja srebrnega jubileja, čeprav z enoletno zamudo.
Svojo 25. obletnico je kolektiv Novega tednika praznoval z novim uredniškim vodstvom. Sredi septembra je mesto glavnega in odgovornega urednika prevzel
Jože Volfand, umrlega tehničnega urednika Jožeta Cegnarja pa je zamenjal
Drago Medved. Ostalo uredništvo (redakcijski odbor) so sestavljali
Milan Seničar,
Jure Krašovec, Milan Božič, Milenko Strašek,
Berni Strmčnik, Zdenka Stopar in Tone Vrabl.