Od Seebacherjevih zgodnjih secesijsko obarvanih ilustracij knjige Moj mali Kitajec, je svojo pozornost usmeril v vedutno slikarstvo. Za svoje likovno beleženje posameznih predelov rodnega Celja in njegove okolice je izbral grafično tehniko radiranke oziroma jedkanice in postal pravi specialist za tovrstno tehniko globokega tiska.
Prednost je dal motivom, ki so ujeli neprecenljive dokumentarne poglede na posamezne predele Celja, tudi tiste, ki so danes izginili ali so popolnoma spremenjeni. V muzejski zbirki prevladujejo motivi s kulturnimi spomeniki, kot so: Stara grofija, Celje s Kapucinskim mostom in savinjskim nabrežjem, Stari grad, Glavni trg, Maksimilijanova cerkev in Vodni stolp. Posebej zanimive so žanrske upodobitve, ki v različnih letnih časih prikazujejo nekatere dogodke, kot so Žegnanje z ženami s košarami na glavah ali Streljanje za veliko noč s Starim gradom in cvetočo vejico, pa motivi romantično zasneženih mestnih znamenitosti, Glavnega trga (nekdaj Tomšičev trg), Stare grofije. Med nočnimi prizori je s premišljeno tankočutnostjo ujeto kresovanje, nad katerim se v ozadju iz teme izrisuje Stari grad; ali v zimsko romantiko odeta evangeličanska cerkev s toplo svetlobo osvetljenimi okni. Poseben čar pa prežema motiv s pogledom na zasneženo savinjsko nabrežje, z nizkimi hišami, majhnimi osvetljenimi okni v ospredju in cerkvijo sv. Danijela v ozadju.
V muzeju zaseda posebno mesto tako imenovana Celjska skrinja. Ime je dobila zaradi motivov mestnih predelov Celja, ki so upodobljeni na njenih treh stranicah. Izdelal jo je celjski mizar Baumgartner, predloge za motive je prispeval Avgust Seebacher. Motivi prikazujejo Noriškega vojaka na levi bočni stranici, na čelni ploskvi prepoznamo celjski Vodni stolp, Magistrat in Glavni trg z Marijinim znamenjem, na desni bočni stranici pa Stari grad nad Celjem. Na pokrovu skrinje sta na sredini celjski grb in letnica 1925, ki priča o času njenega nastanka.
Pokrajinski muzej Celje hrani tudi 34 Seebacherjevih klišejev za jedkanice, gre za manjše kovinske (cinkove) plošče, ki jih je izdelal in uporabljal za izdelavo jedkanic. Na njih so različni motivi kot na primer: Trije križi in kapelica s Kalvarije na Jožefovem hribu; Glavni trg z Marijinim znamenjem in procesijo, ki se mu približuje; Stara grofija, kapelica ob cerkvi sv. Maksimiljana in drugi motivi, vezani na predele Celja.