skok na glavno vebino izjava o dostopnosti
Zemljevid  

Skozi igralko Emo Starčevo so govorili ljudje s čustvi predvojnega, vojnega in povojnega časa. Bila je v središču tedanje slovenske odrske umetnosti in izoblikovala svojevrstno igralsko podobo. Svojo duhovno moč in nadarjenost je izžarevala v številnih vlogah, polnih strastne zavzetosti in intelektualne zagnanosti. Bila je buditeljica domovinskih čustev, zaznamovana s temeljnimi občutenji primorske duše v korist ljudi, kulture in doživetij tistega časa. Zaljubljena je bila v vse dobro in lepo.

Svojo igralsko pot je začela na amaterskih odrih v Mariboru.

Za gledališče jo je odkril Rado Železnik, slovenski gledališki igralec in režiser (1894-1935). Pod njegovim vodstvom je v Radečah pri Zidanem mostu igrala Ano v Halbejevi Mladosti in bila leta 1924 sprejeta v SNG v Mariboru.

Strokovno se je kasneje izpopolnjevala na Dunaju in v Italiji; govorno tehniko pa pri Mihaeli Šaričevi. V Mariboru je delovala do nemške okupacije v drugi svetovni vojni. Tu je odigrala nad 120 vlog ter nastopala tudi v opereti. Potem je odšla k ljubljanski Drami, a je še vedno igrala v SNG Maribor. Kmalu nato je odšla v partizane in se vključila v kulturniško skupino.

Od leta 1944 je igrala v SNG v Črnomlju.

Od 1945 pa do leta 1959 je bila članica Slovenskega gledališča v Trstu

Ema Starc je s predstavo Ionesca Stoliv sezoni 1960/1961 Slovenskega gledališča v Trstu, po petintridesetih letih uspešnega igranja zapustila gledališče. (Malec, 2013)

Preberi več

Slovensko narodno gledališče v Mariboru

Sezona 1924/1925

William Shakespeare: Hamlet, premiera 16. 5. 1925 (Kraljica)

Sezona 1925/1926

V. Léon, L. Stein, Lojze Herzog: Vesela vdova, opereta, 29. 11. 1925 (Silvijana)

Bolton - Beeckers: Trnuljčica, 1. 1. 1926 (Kraljica)

Jean Baptiste Poquelin Molière: Georges Dandin ali Prevarani soprog, 17. 1. 1926 (Gospa Sotenville)

Jean Baptiste Poquelin Molière: Žlahtni meščan, 28. 1. 1926 (Jourdainka)

Fran Milčinski (Jakob Dolinar): Cigani, 14. 2. 1926 (Cvetana)

Ivan Cankar: Hlapec Jernej in njegova pravica, 17. 2. 1926 (Sitareva)

Carlo Goldoni: Sluga dveh gospodov, 9. 3. 1926 (Rozaura)

Lev Nikolajevič Tolstoj: Sadovi prosvete, 15. 4. 1926 (Marija Vasiljevna Talbuhina)

Friedrich Schiller: Marija Stuart, 18. 5. 1926 (Margaret Kurl)

Ludwig Fulda: Ognjenik, 24. 5. 1926 (Krescencija, Sabinina dojilja)

Eugène Scribe: Kozarec vode, 10. 6. 1926 (Ana, angleška kraljica)

Hartley Manners: Peg, srček moj!, 16. 6. 1926 (Mrs Chichester)

Sezona 1926/1927

Karel Morre: Revček Andrejček, 2. 2. 1926 (Ana)

Bolton - Beeckers: Trnjulčica, 2. 2. 1926 (Kraljica)

August Strindberg: Tovariši, 26. 2. 1926 (Berta, roj. Aland)

Ivan Cankar: Za narodov blagor, 8. 3. 1926 (Katarina)

Dario Niccodemi: Učiteljica, 24. 4. 1926 (Liza, učiteljica)

Ludwig Fulda: Ognjenik, 8. 5. 1926 (Krescencija, Sabinina dojilja)

Gustav Kadelburg in O. Blumenthal: Pri belem konjičku, 19. 5. 1926 (Tilka)

Ivan Molnár: Igra v gradu, 28. 5. 1926 (Annie)

Dario Niccodemi: Scampolo, 29. 5. 1926 (Emilia Bernini)

Angelo Cerkvenik: Očiščenje, 13. 6. 1926 (Prijateljica)

Hartley Manners: Peg, srček moj!, 17. 6. 1926 (Mrs. Chichester)

William Sahkespeare: Kar hočete, 24. 6. 1926 (Viola, Sebastijanova sestra)

Oton Župančič: Veronika Deseniška, 16. 10. 1926 (Sida)

Ludwig Thoma: Morala, 21. 10. 1926 (Mme Ninon de Hauteville)

Johann N. Nestroy: Danes bomo tiči, 14. 11. 1926 (Jera)

Jerome Klapka Jerome: Miss Hobbs, 16. 11. 1926 (Miss Susan Abbey, Bessina teta)

Anton Widgans: Ljubezen, 28. 12. 1926 (Vera)

Ludwig Fulda: Ognjenik, 9. 1. 1927 (Krescencija, Sabinina dojilja)

Aleksander Engel: Večni mladenič, 25. 1. 1927 (Fiammetta)

C. M. Görner: Pepelka, 11. 3. 1927 (Syfaks)

Dario Niccodemi: Učiteljica, 24. 4. 1927 (Liza, učiteljica)

František Langer: Periferija, 28. 4. 1927 (Ana)

Branislav Nušić: Svet, 16. 6. 1927 (Gospa Židanova)

Toni Gaspari: Divji mož, 8. 12. 1927 (Kraljica belih žen)

Sezona 1927/1928

Alojz Kraigher: Školjka, 11. 10. 1927

George Bernard Shaw: Pygmalion, 8. 11. 1927 (Ga. Pearsova)

Josip Jurčič: Rokovnjači, 3. 12. 1927 (Nona)

Arkadij Timofejevič Averčenko: Igra s smrtjo, 7. 12. 1927 (Taldikinova)

Dante Signorini: Živijo tatovi!, 14. 1. 1928 (Lavinia)

Milivoj Predić: Polkovnik Jelić, 25. 1. 1928 (Helena Jelić)

William Shakespeare: Kar hočete, 10. 2. 1928 (Valentin)

C. M. Görner: Pepelka, 19. 2. 1928 (Syfaks)

Jaroslav Hašek: Dobri vojak Švejk, 21. 2. 1928 (Gospa Palivec)

Anton Leskovec: Dva bregova, 15. 3. 1928 (Šoba)

G. A. Caillavet - Robert de Flers - Ètienne Rey: Lepa pustolovščina, 2. 5. 1928 (Hélène de Trévillac)

Branislav Nušić: Svet, 15. 5. 1928 (Gospa Židanova)

William Shakespeare: Othello, 30. 5. 1928 (Bianca, Cassijeva ljubica)

Fedor M. Dostojevski: Idiot, 18. 6. 1928

Bernhard Buchbinder: On in njegova sestra, 27. 6. 1928

Sezona 1928/1929

Paul Géraldy: Robert in Marijana, premiera 27. 10. 1928

C. M. Görner: Janko in Metka, premiera 23. 12. 1928

Miroslav Krleža: V agoniji, 20. 3. 1929

Julij Berstl: Dover-Calais, 18. 12. 1928

Joahnn N. Nestroy: Lumpacij vagabund ali zanikrna trojica, premiera 2. 2. 1929

Bayard Veiler: Proces Mary Dugan, premiera 12. 5. 1929

Cormon - Grange: Oča Boštjan, 28. 5. 1929

Ladislav Fodor: Cerkvena miš, 6. 10. 1929 (Olly Frez, predsednikova tajnica), premiera 21. 6. 1929

William Sahkespeare: Romeo in Julija

Sezona 1929/1930 

Ivan Cankar: Pohujšanje v dolini Šentflorajanski, premiera 2. 10. 1929 (Jacinta)

Ladislav Fodor: Cerkvena miš, 6. 10. 1929 (Olly Frey, predsednikova tajnica)

Gabrijela Zapolska: Morala gospe Dulske, premiera 22. 10. 1929 (Hanka)

Marcel Pagnol: Velika abeceda, premiera 26. 11. 1929 (Stenotipistka)

Klabund po Li-Ksing-Tao-Ju: Krog s kredo, premiera 10. 12. 1929 (Ya-Pei)

Rudolf Dobovišek: Radikalna kura, premiera 21. 12. 1929 (Vanda Gorničeva)

Ernst Marischka in Bruno Granichstaedten: Orlov, 12. 1. 1930 (Jessie, Nadjina sobarica)

G. A. Caillavet - Robert de Flers - Étienne Rey: Lepa pustolovščina, 21. 1. 1930, (Hélène de Trévillac)

C. Haffner, Rich. Genee, Johann Strauss: Netopir, 4. 2. 1930 (Faustina)

Stanislav Przybyszewski: Sneg, 11. 2. 1930 (Eva)

Charles Vautel - A. de Lorde in Pierre Chaine: Naš gospod župnik, premiera 6. 3. 1930 (Gospa Cousinetova)

Anton Novačan: Herman Celjski, premiera 8. 4. 1930 (Barbara)

Alojz Kraigher: Na fronti sestre Žive, premiera 17. 5. 1930 (Gospodična Pepca)

Makso Šnuderl: Pravljica o rajski ptici, 4. 6. 1930 (Breda)

Louis Verneuil: Sestrična iz Varšave, 25. 6. 1930 (Sonja Varilovna)

 Sezona 1930/1931

Leonhard Frank: Karol in Ana, premiera 19. 2. 1930 (Marijina sestra)

Branislav Nušić: Gospa ministrovka, premiera 2. 10. 1930 (Anka)

William Sommerset Maugham: Sveti plamen, premiera 9. 10. 1930 (Sestra Waylandova)

Fran Saleški Finžgar: Veriga, premiera 14. 3. 1931 (Micka)

Slavko Grum: Dogodek v mestu Gogi, premiera 13. 5. 1931 (Gospa Prestovil)

Aleksander Engel, Julius Horst, Ralph Benatzky: Adieu Mimi!, opereta, 15. 5. 1930 (Gospa sekretarjeva)

Viktor Leon, Franc Lehar: Piskrovez, opereta, 25. 5. 1930 (Giza)

William Shakespeare: Sen kresne noči, premiera 1. 10. 1930 (Helena)

Leonid Nikolajevič Andrejev: Dnevi našega življenja, premiera 30. 10. 1930 (Ana Ivanovna)

Marcel Achard: Življenje je lepo, premiera 23. 11. 1930 (Margot)

Viktor Leon, Franc Lehar: Piskrovez, opereta, 1. 12. 1930 (Giza)

Gustav Raeder: Aladin, premiera 7. 12. 1930 (Adelma)

A. M. Willner, R. Bodanzky, Fran Lehar: Grof Luksenburški, opereta, 4. 1. 1931 (Sidonie, model)

Frank Wedekind: Duh zemlje, premiera 13. 1. 1931 (Lulu)

George Bernard Shaw: Ljubimec, premiera 31. 1. 1931 (Julija)

Leon Stein, Bela Jenbach, Emerik Kalman: Čardaška kneginja, opereta, 8. 3. 1931 (Anhilda)

Radivoj Rehar: Učlovečenje, premiera 28. 3. 1931 (Ženska)

André Antoine in M. Lery: Leseni konji, premiera 14. 4. 1931 (Gospa Aubel)

 Sezona 1931/1932

Ben Jonson: Volpone, premiera 1. 10. 1931 (Canina)

Claude Anet: Mayerling, premiera 6. 10. 1931 (Cesarica Elizabeta)

Ivan Cankar: Kralj na Betajnovi, premiera 14. 11. 1931 (Francka)

Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Ženitev, premiera 13. 12. 1931 (Tekla Ivanovna)

Josip Kulundžić: Škorpijon, 16. 1. 1932

Rudolf Golouh: Groteska sedanjosti, premiera 6. 2. 1932 (Marina)

Max Neal in Max Ferner: Trije vaški svetniki, premiera 5. 3. 1932 (Šurlova Lenčka)

Gustav Šilih: Kaverna, premiera 23. 3. 1932

František Langer: Izpreobrnitev Ferdinanda Pištore, premiera 7. 5. 1932 (Kamila)

A. M. Willner in R. Bodanzky, Srečko Albini: Baron Trenk, opereta, 29. 11. 1932 (Anka) 

Sezona 1932/1933

Ivan Cankar: Za narodov blagor, premiera 1. 10. 1932 (Helena)

Carlo Goldoni: Zvedave ženske, premiera 2. 10. 1932

Cvetko Golar: Dve nevesti, premiera 8. 10. 1932 (Liza)

Bratko Kreft: Celjski grofje, premiera 6. 11. 1932 (Barbara)

Branislav Nušić: Gospa ministrovka

Aleksandr Nikolaevič Ostrovskij: Nevihta, premiera 3. 1. 1933 (Varvara, Varja)

Schalom Asch: Bog maščevanja, premiera 25. 2. 1933

Jaroslav Hašek: Dobri vojak Švejk, premiera 8. 2. 1933 (Ruska žena)

Petar Preradović: Se li razumemo?,  premiera 8. 4. 1933

Jerzy Szaniawski: Mornar, premiera 6. 5. 1933

Max Real in Max Ferner: Trije vaški svetniki

Sezona 1933/1934

Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi, 1. 10. 1933 (Baronica Castelli-Glembay)

Barry Conners: Roksi, 3. 10. 1933 (Grace Harringtonova)

Joža Vombergar: Voda, 8. 10. 1933 (Anka)

Karel Čapek: R. U. R., 28. 10. 1933 (Helena Gloryjeva)

Stevan Sremac: Pop Ćira in pop Spira, 4. 11. 1933 (Gospa Gabrijela)

Josip Jurčič: Deseti brat, premiera 25. 11. 1933 (Dekle)

Bolton - Beeckers: Trnjulčica, 24. 12. 1933 (Zorana)

Dario Niccodemi: Scampolo, 21. 1. 1934 (Franca)

Julius Brammer, Alfred Grünwald, Leo Fall: Štambulska roža, opereta, 20. 2. 1934 (Desiré)

Jacques Deval: Gospodična, 3. 3. 1934 (Juliette)

Ivan Sergejevič Turgenijev: Natalija, premiera 8. 3. 1934 (Katja, služkinja)

Pavel Golia: Jurček, premiera 1. 4. 1934 (Nevihta)

Curt Götz: Hokuspokus, 15. 4. 1934 (Sobarica Agde Kjerulf)

J. Štolba: Stari grehi, 1. 5. 1934 (Šoulova, vdova) 

Sezona 1934/1935

William Shakespeare: Hamlet, premiera 2. 10. 1934 (Gertruda)

Ivan Cankar: Hlapci, premiera 4. 10. 1934 (Minka)

Oscar Wilde: Idealni soprog, premiera 28. 10. 1934 (Lady Chiltern)

Olga Scheipflugova: Gugalnica, premiera 17. 11. 1934

Rudolf Golouh: Od zore do mraka, 19. 1. 1935

George Bernard Shaw: Zdravnik na razpotju, premiera 2. 2. 1935

C. M. Görner: Janko in Metka, premiera 10. 2. 1935 (Vešča hrustalka)

Miroslav Feldman: Profesor Žič, 23. 2. 1935

Valentin Katajev: Kvadratura kroga, premiera 7. 4. 1935

Angelo Cerkvenik: Kdo je kriv?, premiera 24. 4. 1935 (Ruška)

Ladislav Bus Fekete: Trafika njene ekscelence, premiera 18. 5. 1935 (Lola) 

Sezona 1935/1936

Fedor M. Dostojevski: Bratje Karamazovi, premiera 1. 10. 1935

Cäsar von Arx: Izdaja pri Novari, 10. 10. 1935 (Amei)

Vilem Werner: Medvedji ples, 22. 10. 1935 (Marija)

Jean Baptiste Paquelin Molière: Tartuffe, 10. 11. 1935 (Elmira)

Bruno Frank: Vihar v kozarcu, premiera 16. 11. 1935

Stjepan L. Kostov: Zlati rudnik, premiera 21. 1. 1936

Wilhelm Lichtenberg: Kariera kanclista Winziga, premiera 1. 2. 1936

Pavel Golia: Princeska in pastirček, premiera 8. 3. 1936 (Guvernanta)

Stefan Zweig: Siromakovo jagnje, premiera 24. 3. 1936

Jože Kranjc: Direktor Čampa, premiera 23. 4. 1936 (Kodrička)

Vasilij Vasiljevič Škvarkin: Tuje dete, premiera 9. 5. 1936

Ladislav Bus Fekete: Trafika njene ekscelence, premiera 18. 5. 1935 (Lola)

 Sezona 1936/1937

Lev Nikolajevič Tolstoj: Živi mrtvec, premiera 1. 10. 1936 (Ana Dimitrijevna Karenina)

Ivan Cankar: Pohujšanje v dolini Šenflorjanski, premiera 3. 10. 1936 (Županja)

William Shakespeare: Ukročena trmoglavka, premiera 10. 11. 1936 (Katarina)

Oto Mlinarik: Zorka, 3. 1. 1937 (Krištofova, dama z avtomobilom)

Milan Begović: Božji človek, 6. 1. 1937 (Franceva žena)

Hermann Heinz Orner: Čevljar Anton Hit, 27. 2. 1937 (Gospa šolskega vodje)

George Bernard Shaw: Sveta Ivana, premiera 28. 3. 1937 (Vojvodinja La Tremouille)

Vilem Werner: Na ledeni plošči, 20. 4. 1937 (dr. med. Pavla Junkova, hči)

Ludwig Herzer, Fritz Löhner, Franc Lehar: Dežela smehljaja, romantična opereta, 6. 5. 1937 (Eksceleca Hardegg)

Alojz Kraigher: Školjka, 11. 5. 1937 (Olga)

Branislav Nušić: Dr, 17. 5. 1937 (Gospa Draga)

Karel Čapek: Bela bolezen, 25. 5. 1937 (Anetta)

M. Real in M. Ferner: Trije vaški svetniki, 30. 5. 1937 (Barbara Lahajnarjeva)

Branislav Nušić: Žalujoči ostali

Lev Nikolajevič Tolstoj: Kreutzerjeva sonata

M. Real in M. Ferner: Trije vaški svetniki, 8. 6. 1937 (Barbara Lahajnarjeva)

Sezona 1937/1938

Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Revizor, premiera 2. 10. 1937 (Podčastnica)

Petar Preradović: Najboljša ideja tete Olge, premiera 3. 10. 1937 (Meta)

Friedrich Schiller: Marija Stuart, 6. 10. 1937 (Marija Stuart)

Pedro Calderón de la Barca: Sodnik Zalamejski, premiera 22. 10. 1937

Pavel Schureck: Pesem s ceste, premiera 14. 11. 1937 (Kati)

Charles Dickens: Cvrček za pečjo, premiera 25. 12. 1937

Oton Župančič: Veronika Deseniška, premiera 20. 1. 1938 (Jelisava Frankopanska)

Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi, datum premiere 27. 1. 1938

Marjan Hemar: Firma, premiera 3. 3. 1938 (Helena Otocka)

Viktor Parma: Nečak, opereta, premiera 22. 3. 1938 (Grofica Margareta)

Hugo von Hofmannsthal: Slehernik, premiera 17. 4. 1938

Velmar Janković: Sreča d. d., premiera 19. 5. 1938 (Ita)

Fran Saleški Finžgar: Divji lovec, premiera 31. 5. 1938 (Anka) 

Sezona 1938/1939

William Shakespeare: Kar hočete, 1. 10. 1938 (Grofica Olivija)

Branislav Nušić: Pokojnik, premiera 8. 10. 1938 (Rina)

Lojze Štandeker: Prevara, 12. 11. 1938 (Gorjupova Lonka)

László Fodor: Matura, premiera 12. 1. 1939 (Ema Zor)

Andjelko Štimac: Automelody, premiera 31. 1. 1939 (Madame Mia)

France Bevk: Partija šaha, premiera 18. 2. 1939 (Erna)

Frantipek Langer: Št. 72, premiera 30. 3. 1939 (Havlova)

Stanko Cajnkar: Potopljeni svet, premiera 22. 4. 1939 (Lilijana Garnier)

František Langer: Izpreobrnitev Ferdinanda Pištore

Sezona 1939/1940

Ivan Cankar: Hlapec Jernej in njegova pravica, premiera 30. 9. 1939 (Sitarica)

Fran Saleški Finžgar: Veriga, premiera 1. 10. 1939

Bratko Kreft: Celjski grofje, premiera 3. 10. 1939 (Barbara, kraljica ogrska)

Sándor Békeffi: Neopravičena ura, premiera 7. 10. 1939 (Lona)

Jara Beneš: Navihanka, opereta, premiera 31. 10. 1939 (Katarina Hallerjeva)

John Knittel: Via Mala, premiera 9. 12. 1939 (Hanna Lauretz)

Rudolf Bernauer in Rudolf Oesterreicher: Konto X, premiera 26. 12. 1939 (Ulli)

Friedrich Schiller: Kovarstvo in ljubezen, premiera 22. 2. 1940 (Lady Milford)

Cäsar von Arx: Izdaja pri Novari, premiera 30. 4. 1940 (Amei, Ernijeva žena)

Rudolf Golouh: Krisalida, premiera 18. 5. 1940 (Kolombina)

William Shakespeare: Othello, premiera 24. 5. 1940 (Emilija, Jagova žena)

Sezona 1940/1941

Edmond Rostand: Cyrano de Bergerac, premiera 12. 10. 1940

Aleksej Maksimovič Gorki: Na dnu, premiera 29. 10. 1940 (Vasilisa Karpovna)

Ivan Cankar: Za narodov blagor, premiera 25. 11. 1940 (Helena Grudnovka)

Erich Kästner: Pikica in Tonček, premiera 6. 12. 1940 (Minka Debelinka)

Gerhart Hauptmann: Doroteja Angermann, premiera 29. 3. 1941

Geno Senečić: Nenavaden človek, premiera 30. 8. 1941

SNG Drama Ljubljana

Sezona 1941/1942

Luigi Pirandello: Nocoj bomo improvizirali, premiera 21. 10. 1941 

Marin Držić: Boter Andrash, premiera 7. 11. 1941 (Laura)

Fran Govekar: Rokovnjači, premiera 18. 12. 1961 (Hudmanova Jera)

Gaston-Arman de Caillavet, Robert de Flers, Etienne Rey: Lepa pustolovščina, premiera 23. 1. 1942 (Gospa de Verceil)

Ivan Cankar: Kralj na Betajnovi, premiera 20. 6. 1942 (Lužarica)

Sezona 1942/1943

Cesare Meano: Večno mlada Saloma, premiera 3. 10. 1942 (Druga služkinja)

Edvard Gregorin: Oče naš, premiera 7. 10. 1942 (Gruntarjeva žena)

Josip Jurčič, Pavel Golia: Deseti brat, premiera 13. 10. 1942 (Prva kmetica)

Luigi Pirandello: Šestero oseb išče avtorja, premiera 22. 10. 1942 (Igralka)

Cvetko Golar: Ples v Trnovem, premiera 28. 11. 1942 (Petelinova Mina)

Ljuba Prenner: Veliki mož, premiera 20. 1. 1943 (Vida Praznikova)

Josip Ogrinec: V Ljubljano jo dajmo!, premiera 18. 2. 1943 (Cena)

Edvard Gregorin: V času obiskanja, premiera 10. 4. 1943 (Mati Marija)

Gabriele D´Annunzio: Jorijeva hči, premiera 19. 5. 1943 (Splendore)

Anton Medved: Stari in mladi, premiera 10. 6. 1943 (Mica)

August Strindberg: Nevesta s krono, premiera 9. 7. 1943 (Matsova stara mati)

Slovensko narodno gledališče na osvobojenem ozemlju 1944

Anton Pavlovič Čehov: Medved, 25. 6. 1944 (Jelena Ivanovna Popova)

Matej Bor: Raztrganci, 13. 9. 1944 (Neža)

Jean Baptiste Poquelin Molière: Namišljeni bolnik, 1. 11. 1944 (Belina)

Slovensko narodno gledališče za Trst in Slovensko Primorje 

Sezona 1945/1946

Josip Jurčič — Ferdo Delak: Deseti brat, premiera 2. 12. 1945 (Benjaminova žena)

Dario Niccodemi: Scampolo. Postržek, premiera 3. 12. 1945 (Franca)

Aldo De Benedetti: Rdeče rože, premiera 8. 12. 1945 (Marina Verani)

Hans Sassmann, Paul Schurek: Pesem s ceste, premiera 19. 2. 1946 (Kati)

Eugene O´Neil: Ana Christie, premiera 29. 4. 1946 (Ana hči)

Sezona 1946/1947

Konstantin Mihajlovič Simonov: Tako tudi bo, premiera 18. 12. 1946 (Ana Grigorjevna)

Dario Niccodemi: Scampolo, premiera 22. 12. 1946 (Franca)

John Knittel: Via Mala, premiera 16. 6. 1947 (Hanna Lauretz)

Sezona 1947/1948

Ivan Cankar: Kralj na Betajnovi, premiera 23. 12. 1947 (Lužarica)

Eugene O´Neil: Ana Christie, premiera 18. 1. 1948 (Ana hči)

Carlo Goldoni: Primorske zdrahe, premiera 28. 2. 1948 (Vana)

Jean-Baptiste Poquelin Molière: Skopuh, premiera 28. 5. 1948 (Frosine)

Miško Kranjec: Pot do zločina, premiera 2. 7. 1948 (Eva Antalič)

Sezona 1948/1949

Ivan Cankar: Hlapci, premiera 17. 12. 1948 (Geni)

John Glasworthz: Srebrna tobačnica, premiera 4. 3. 1949(Gospa Jones)

Carlo Goldoni: Krčmarica Mirandolina, premiera 14. 7. 1949 (Mirandolina)

Sezona 1949/1950

Aleksandr Nikolaevič Ostrovskij: Donosna služba, premiera 10. 11. 1949 (Stjoša)

Pavel Golia: Sneguljčica, premiera 20. 11. 1949 (Druga dvorjanka)

Lillian Hellman: Kobilice, premiera 10. 3. 1950 (Birdie Hubbard)

Jean-Baptiste Poquelin Molière: Tartuffe, premiera 18. 5. 1950 (Dorina)

Bratko Kreft: Veleizdajalec, premiera 29. 6. 1950 (Slava Mojškerc)

Carlo Goldoni: Primorske zdrahe, premiera 21. 7. 1950 (Vana)

Sezona 1950/1951

Mirko Božić: Umik, premiera 25. 10. 1950 (Djuka Novak)

Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Revizor, premiera 4. 3. 1951 (Ana Andrejevna)

Ivan Cankar: Za narodov blagor, premiera 21. 4. 1951 (Katarina)

George Bernard Shaw: Obrt gospe Warrenove, premiera 19. 5. 1951 (Gospa Warrenova)

Sezona 1951/1952

Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi, premiera 14. 10. 1951 (Baronica Glembay)

Danilo Gorinšek, Franjo Roš: Desetnica Alenčica, premiera 24. 11. 1951 (Kačurka)

Branislav Nušić: Gospa ministrica, premiera 8. 12. 1951 (Soja)

Karl Schoenherr: Satan v ženski, premiera 19. 1. 1952 (Žena)

Henry James, Ruth Goetz, Augustus Goetz: Dedinja, premiera 19. 3. 1952 (Gospa Montogmeryjeva)

William Shakespeare: Romeo in Julija, premiera 1. 8. 1952 (Julijina dojilja)

Sezona 1952/1953

Pero Budak: Metež, premiera 14. 12. 1952 (Anka Smolčič)

Hella Woulijoki: Žene na Niskavuoriju, premiera 21. 2. 1953 (Serafina)

Jean-Baptiste Poquelin Molière: Učene ženske, premiera 7. 6. 1953 (Filaminta)

Fran Žižek: Miklova Zala, premiera 27. 6. 1953 (Miklova, Serajnikova žena)

Sezona 1953/1954

Branislav Nušić: Narodni poslanec, premiera 8. 11. 1953 (Pavka)

Ivan Cankar: Pohujšanje v dolini Šentflorjanski, premiera 28. 11. 1953 (Županja)

Maksim Gorki: Vasa Železnova, premiera 6. 12. 1953 (Vasa Borisovna Železnova)

Jože Tiran, Jože Javoršek: Odločitev, premiera 31. 10. 1953 (statistka)

Krasna Norman: Draga Ruth, premiera 27. 3. 1954 (Zamorka Dora)

Mary Chase: Harvey, premiera 6. 6. 1954 (Veta Simmons)

Sezona 1954/1955

Hans Tiemayer: Mladost pred sodiščem, premiera 21. 11. 1954 (Mati)

Ferdinand Roger: 3 + ena. Trije fantje in eno dekle, premiera 26. 12. 1954 (Mati)

Charles Vildrac: Ladja Tenacity, premiera 10. 3. 1955 (Šjora Pina — vdova Cordier)

Oskar Wühner: Pastirček Peter in kralj Briljantin, premiera 5. 5. 1955 (Nančka, dekla)

Eduardo De Filippo: Filumena Marturano, 19. 5. 1955 (Filumena in Rosalia Solimeno)

Carlo Goldoni: Primorske zdrahe, premiera 14. 6. 1955 (Vana)

Sezona 1955/1956

Ivan Cankar: Martin Kačur, premiera 10. 11. 1955 (Sitarjeva)

Eduardo De Filippo: Glasovi vesti (Trenutek miru prosim ...), premiera 28. 1. 1956 (Teta Rosa)

John Boynton Priestly: Sreča, kje si?, 25. 2. 1956 (Sarah)

Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Ženitev, premiera 18. 5. 1956 (Fjokla Ivanovna)

Joseph Kesserling: Arzen in stare čipke, premiera 30. 6. 1956 (Abby Brewster)

Sezona 1956/1957

Rade Pregarca: Šagra, premiera 20. 10. 1956 (Katka)

Renato Lelli: Na nočnih poteh, premiera 10. 2. 1957 (Lucia)

Branislav Nušić: Žalujoči ostali, premiera 7. 6. 1957 (Jolanda)

Sezona 1957/1958

Anton Pavlovič Čehov: Utva, premiera 21. 12. 1957 (Polina Andrejevna)

Thornton Wilder: Naše mesto, premiera 8. 3. 1958

Sezona 1958/1959

Anita Loos, Gabrielle Colette: Gigi, premiera 22. 11. 1958 (M.me Alvarez)

Marie Holková: Pepelka, premiera 31. 1. 1959 (Beračica)

Božidar Kosar — Stevan Sremac: Pop Ćira in pop Spira, premiera 21. 3. 1959 (Popadija Sida)

Sezona 1959/1960

Sezona 1960/1961

Eugène Ionesco: Stoli, premiera 28. 12. 1960 (Starka)

Ema Starc je s to predstavo po petintridesetih letih uspešnega igranja zapustila gledališče. Predstava je bila odigrana tudi v mariborskem gledališču.

Sezona 1964/1965

Bratko Kreft: Po brezkončni poti, 12. 12. 1964 (Jalnovka)

Informacije

Ključne besede

Starc, Ema, SLOVENSKO GLEDALIŠČE

Datum objave

01.07.2021 13:00

Zadnja sprememba

07.04.2021 10:46

Možnost filtriranja

Iskanje

Tip vsebine

KATEGORIJE
KATEGORIJE
KATEGORIJE
KATEGORIJE

Organizacija

Partner

Spletni portal KAMRA uporablja piškotke za boljše delovanje strani in vodenje statistike ogledov. Več si lahko preberete tukaj.
se ne strinjam
se strinjam