Katalog je svojevrsten in unikaten knjižni, dokumentarni ter pisni zaklad, preko katerega dostopamo, tako v simbolnem kot dejanskem pogledu, do vsebin kapucinske knjižnice.
Latinski naslov knjižničnega kataloga, ki se v prevodu glasi »Iz teh navedenih črk boš bogato zajemal vse vrste knjig«, razkriva poslanstvo in starost kataloga. Na podlagi letnice nastanka, ki je podana v obliki kronograma v naslovu, katalog uvrščamo v skupino najstarejših knjižničnih katalogov na Slovenskem.
Katalog sledi tedanji praksi v samostanskih knjižnicah in organizira splošno, teološko, filozofsko, medicinsko, zgodovinsko in drugo znanje med leti 1502 in 1800 v 22 vsebinskih sklopov, združenih v abecedne oznake (A-X) ter v 5 skupin glede na velikost knjig (in folio, in 4to, in 8vo, in 12mo, in 16to); torej od Biblij v skupini A do tematsko raznovrstnega gradiva v skupini X. Znotraj posameznih tematskih sklopov številčne arabske ali rimske oznake z navajanjem podrobnejših podatkov o posameznem gradivu prinašajo natančen vpogled v stanje na knjižnih policah. Črkovno-številčna oznaka se ponovi na hrbtu knjig, s čimer naj bi bilo gradivo iz kataloga hitro najdljivo na policah.
Katalog prinaša podatke o 1322 knjigah, seveda pa ne odseva današnjega stanja, saj kasnejši popisi knjižnega gradiva s spremenjenim številom enot potrjujejo uporabnost in aktivno življenje knjižnice.
V kapucinski knjižnici Krško sta bila ohranjena dva knjižnična kataloga iz let 1695 in 1755.