Na Ptuju so v prvih letih po vojni postavili spomenik žrtvam vojne na starem mestnem pokopališču.Leta 2012 so v centru mesta odkrili tudi spomenik generalu Maistru.
Na ptujskem starem mestnem pokopališču je skupen grob in spomenik padlim vojakom v prvi svetovni vojni. Na preprostem betonskem okvirju spomenika so vgrajene marmorne plošče z vklesanimi imeni 72 padlih vojakov, ki so prihajali iz različnih delov monarhije. Na vrhu spomenika je plošča z vojaškim križem in letnicami 1914-1918, pod njim pa stoji napis v latinščini:
Dic hospes domi nos hic videsse iacentes
Dum sanctis patriae lrgibus obsequimur!
1914-1918
Napis je za spomenik izbral Anton Sovre, v tem času predsednik ptujskega poverjeništva Splošne organizacije vojnih invalidov, vdov in sirot, ki je dalo spomenik najbrž tudi postaviti. Gre za znani epitaf v čast Špartancev, ki so padli v bitki pri Termopilah 480 pr. n. š. V (Sovr?tovem) slovenskem prevodu se glasi: »Tujec, ki prideš v Šparto, povej, da še zmeraj ležimo v klancu stražarji, zvesti, kakor je velel ukaz.« Besedilo in imena na plošči so danes zelo zbledeli in komaj čitljivi.
V času prve svetovne vojne je za pokope vojakov na Ptuju služilo tudi staro špitalsko pokopališče na Rogoznici, umrli vojaki pa so prihajali s taborišč in bolnišnic s ptujskega območja.
Leta 2012 je Društvo general Maister Ptuj na Novem trgu postavilo spomenik generalu Maistru.