Radio Brežice je v kratkem času prerasel prvotne okvire in postal najbolj množična oblika obveščanja, izobraževanja in kratkočasenja prebivalcev brežiške občine, pa tudi širše. Leta 1966 je posebna anketa pokazala, da radijskemu programu iz Brežic prisluhnejo prebivalci območja od Zagreba (zlasti slovenski rojaki v hrvaškem glavnem mestu) do Šentjerneja ter od Sevnice do Bistrice ob Sotli, posamezniki pa so se oglasili še iz oddaljenejših krajev.
Od svojih začetkov je radijska postaja naredila viden napredek. Leta 1967 je na primer imela že 463 ur programa, od tega kar 178 ur govornega dela. V jesenskem in zimskem času, ko so imeli ljudje več časa za posedanje ob radijskih aparatih, se je brežiški radio oglašal trikrat tedensko: ob torkih in petkih med 18.00 in 19.30 ter skozi večji del nedelje. Torkova oddaja je bila bolj vzgojno-izobraževalna, petkova pa glasbeno-humoristična. Posebno priljubljena zlasti pri mlajšemu radijskemu občinstvu je bila oddaja Izbrali ste sami, ko so lahko poslušalci prisluhnili zaželeni pesmi. Zadnji dan v tednu je bil med 10.25 in 12.00 na vrsti govorni spored: lokalne zanimivosti, oddaja za kmetovalce, komentarji, reportaže in magnetofonski zapisi. Točno ob poldne pa se je začela oddaja Občani čestitajo in pozdravljajo, ki je v kratkem postala ikonična. Zgovoren je podatek, da je bila oddaja na sporedu tudi po šest ur.
»Ob nedeljah imamo po govornem delu oddajo po željah poslušalcev, ki ni le poslušana oddaja: navrže nam tudi največ dohodkov,« je za Delo leta 1967 pojasnjeval radijski urednik Vlado Podgoršek. Ta je tudi opozoril, da je brežiški radio ostajal eden redkih, če ne celo edini izmed lokalnih radijskih postaj, ki se je praktično vzdrževal sam preko trženja svojega programa. Pri tem sta mu izdatno pomagali največji jugoslovanski glasbeni založbi, zagrebški Jugoton in beograjski RBT, ki sta brezplačno pošiljali vse nove gramofonske plošče. Na ta način so brežiški radijci močno obogatili diskoteko, hkrati pa so imeli pri roki vse najbolj poslušane uspešnice – domače in tuje – na območju skupne države. Naročil za čestitke in pozdrave je prihajalo čedalje več, ne le iz domače občine, ampak tudi iz ostalih posavskih občin in celo iz Hrvaške. Drug pomemben vir dohodkov so predstavljala reklamna sporočila. Vendar so dohodki radia zadoščali zgolj za plačilo dveh rednih uslužbencev (urednika in tehnika) in dveh honorarnih napovedovalcev. Zaradi smešno nizke finančne podpore družbenopolitičnih organizacij (zgolj pet tisočakov, kar je bilo enako strošku desetih radijskih voščil) je zmanjkalo denarja za honoriranje ostalih soustvarjalcev radijskega programa.
Radio Brežice je v nedeljo, 23. avgusta 1970, oddajal tisočo samostojno oddajo. Tedaj se je postaja oglašala ob torkih, petkih in nedeljah. Jeseni tega leta so radijski program razširili, tako da je postaja oddajala ob torkih, četrtkih, sobotah in nedeljah.