V času po drugi svetovni vojni je vsako večje celjsko podjetje izdajalo tudi svoje glasilo. V letih 1945-1991 je v Celju izhajalo kar 44 glasil različnih celjskih podjetji. Izmed njih še posebej izstopajo glasila največjih celjskih podjetij, ki so na nek način bila že pravi »lokalni« časopisi.
S svojimi vsebinami so se dotikala tako razvoja podjetja in njegovih izdelkov, kot tudi organizacije dela, vzdušja zaposlenih ter skrbi za dobrobit zaposlenih v podjetju. V obravnavanem času je pod okrilje podjetij namreč spadalo tudi zdravstveno varstvo zaposlenih, stanovanjska problematika, kot tudi preživljanje prostega časa v sklopu različnih športnih, kulturnih in tehničnih društev. Podjetja so v tesni navezavi s strokovnimi šolami preko vajeništva, kadrovskih štipendij in izobraževanja odraslih skrbela tudi za izobrazbo prihajajočih mladih kadrov. Glasila podjetij so prikazovala življenje pravcatih »mest v malem« in predstavljajo neprecenljiv zgodovinski vir, ki nam odstira pogled v zgodovino celjskega gospodarstva in življenje celjskih delavcev v drugi polovici 20. stoletja.
Veliko večino glasil celjskih podjetij hrani Osrednja knjižnica Celje, osem najbolj prepoznavnih je v digitalizirani obliki dostopnih tudi na spletu preko Digitalne knjižnice Slovenije (dlib.si).