Pomembno vlogo so imele pionirske in mladinske oddaje. Pionirskim dejavnostim je bila v tem obdobju posvečena velika pozornost, zato je bilo tudi dovolj iztočnic za poročanje in pogovore. Tega obdobja se spominja Nuša Goričan (por. Hafner), ki je tovrstne oddaje pripravljala vsakih 14 dni.
Kot učiteljica je imela izkušnje pri delu z mladimi. Po njenem odhodu je ta segment prevzela Miča Lesjak, mladinske oddaje pa je na prehodu v 70. leta oblikoval tudi Jože Klofutar.
Leta 1974, v času dveletnega mandata Marjana Ogrina na mestu glavnega urednika, sta na radio prišla Boris Kuburič in Janez Kikel. Boris je prevzel humoristično oddajo Požgečkaj me, da se bom smejal. Pred njim sta podobno oddajo Popraskaj tam, kjer srbi vodila Dorca Kralj in Blaž Šter. Blaž je kasneje za radio ustvarjal oddajo, v kateri je raziskoval in opisoval svet ptic v tržiški okolici.
Janez Kikel je prišel na povabilo Nenada Antoniča in nadomestil Larija Dobreta. Športni obzornik, ki ga je urejal, je bil zelo poslušan, takoj za poročili.
Zanimiv pogled na obdobje svojega delovanja je predstavil Bojan Veselinovič. Pomemben se mu zdi premik, ki sta ga z Majo Gradišar uveljavila v oddajah Mi za vas, vi za nas in Sobotni blok. Potekale so namreč v živo, poslušalci so lahko klicali v studio, se pogovarjali, gostom zastavljali vprašanja itd. V tem vidi največji pečat, ki so ga s sodelavci pustili na Radiu Tržič. Do takrat je namreč strogo veljalo, da se vse oddaje snemajo vnaprej. Tudi na radiu so se odslikavale družbene spremembe v 80. letih 20. stoletja. Odzivnost je bila velika, zato so tudi oddajanje večkrat podaljšali preko 18. ure. Oddajanje v živo je prineslo nove izzive, tudi za tonske tehnike. V tem času so bili to Dušan Bodlaj, Robi Rozman, Janez Mohorko, Marko Perne …
Tudi Slavka Trstenjak (por. Remic) se spominja lepih časov, ki jih je preživela na radiu, od septembra 1983 redno zaposlena kot novinarka. S sodelavci so se dobro razumeli, čeprav so ji včasih skrili trak s posnetki intervjuja, ki se je potem »našel« tik pred zdajci.