Domžalska godba v letu 2024 praznuje 140-letnico delovanja. Gre za najstarejše društvo v Domžalah. Leta 1884 jo je ustanovil takratni domžalski učitelj Franc Pfeifer. Prebujena narodna zavest v takrat povsem nemško usmerjenem domžalskem življenju je vzpodbudila domačine, da so ustanovili lastno godbo. Na začetku svojega delovanja je godba delovala pod okriljem domačega gasilskega društva, zato so bili godbeniki na svojem prvem nastopu istega leta, pri odprtju gostilne v Stobu, oblečeni kar v gasilske uniforme.
Zaradi pomanjkanja prepotrebnih društvenih prostorov so godbeniki kljub hudim finančnim težavam leta 1929 zgradili lasten Godbeni dom Domžale.
Digitalna zgodba je namenjena počastitvi 140-letnice Godbe Domžale. Danes jo sestavlja triinsedemdeset članov, enaindvajset deklet in dvainpetdeset fantov. Najmlajši je star štirinajst let, najstarejši triinosemdeset let. Danes v domžalski godbi nadaljujejo tradicijo in v duhu močnega medgeneracijskega sodelovanja postavljajo trdne temelje za prihodnje rodove. S ponosom se ozirajo na dosežke v preteklem desetletju, ki jih uvrščajo med najboljše pihalne orkestre v Sloveniji. Vrhunec praznovanja so združili v tri dni. V četrtek, 30. maja 2024, je v Kulturnem domu Franca Bernika potekala slavnostna akademija s podelitvijo priznanj, v petek, 31. maja, so v Poletnem gledališču Studenec z gostoma Raiven in Slovenskim oktetom pripravili spektakularen koncert, v katerem so prepletli ljudske melodije in sodobne glasbene pristope, v soboto, 1. junija, pa je v sodelovanju s Slamnikarskim sejmom potekalo celodnevno druženje v Slamnikarskem parku z zanimivim kulturnim programom. Z okroglo obletnico so domžalski godbeniki postavili še en mejnik v svojem delovanju. V digitalni zgodbi smo predstavili zgodovino najstarejšega domžalskega društva, vse od začetkov do danes, ko praznujejo 140-letnico delovanja.