IHC Holland je z Litostrojem sodelovala že od leta 1992 pri izdelavi komponent za črpalke. Z dokapitalizacijo je nizozemska družba dobila 65-odstotni delež Tovarne ulitkov, po novem družbe Litostroj Ulitki, ki ga je pozneje povečala na 99,6 %. Nekdanje litostrojske livarne so s svežim kapitalom tehnološko prenovili, družbi pa sta skupno razvili nov tip črpalk za ladijske bagre, ki so jih pričeli izdelovati l. 2000.
Litrostroj Ulitki in IHC Holland sta na področju velikih črpalk za ladijske bagre obvladovala več kot 80-odstotni delež na globalnem trgu. Družba Litostroj Ulitki je konec leta 2005 sodila tudi med največje proizvajalce visokokakovostnih jeklenih ulitkov za turbine in je pri vodnih turbinah obvladovala petino svetovnega trga. Sodelovala je pri največjih energetskih projektih v svetovnem merilu, npr. z opremo za največjo elektrarno na svetu, tj. kitajsko hidroelektrarno v Treh soteskah, l. 2005 je za japonskega naročnika izdelala enega izmed takrat največjih ulitih rotorjev Francisovih turbin na svetu premera 4 metrov in teže 35 ton, naslednje leto pa je izdelala dele za Francisov gonilnik za kitajskega naročnika v skupni teži 175 ton.
IHC Holland je l. 2006 prodal Litostroj Ulitke slovenskemu kupcu, družbi ACMG. Ta je v okvirih družbe ustanovilo hčerinsko podjetje Litostroj Jeklo, na katero je prenesla dejavnost Ulitkov, tj. izdelavo delov turbin, črpalk in drugih strojev iz jeklene litine. Leta 2007 je podjetje Litostroj Jeklo praznovalo 60. obletnico obstoja kot eno od naslednic TZ Litostroj. V tem času je zaposlovalo 256 zaposlenih in je ustvarilo kar 96 odstotkov vseh prihodkov na svetovnih trgih. Naročniki podjetja so bile vodilne svetovne družbe Voith Siemens, Hitachi, Alstom, Andritz Vatech, Mitsubishi, Toshiba, Harbin Electric, IHC Holland idr., sodelovalo je pri prenovi elektrarn v Rusiji in Ukrajini, skupno pa »pri šestini električne energije iz novih elektrarn po vsem svetu«; v livarnah je proizvedlo do tisoč ton izdelkov iz ulitega jekla na mesec. Konec l. 2007 je Litostroj Jeklo kupilo nekdanji proizvodno-tehnični servis Titovih zavodov Litostroj PTS s približno 50 zaposlenimi, l. 2008 pa še srbsko tovarno (Litostroj Potisje) in Stroje Ravne (Litostroj Ravne), kjer so izdelovali investicijsko opremo za avtomobilsko industrijo in obdelovali ulitke.
Litostroj Jeklo je leta 2012 zašlo v finančne težave, saj zaradi gospodarske recesije lastniku ni uspelo reprogramirati dolgov, ki so nastali iz naslova naložb v novo opremo. V tem času je zaposlovalo 350 ljudi. Od aprila 2013 ni več poravnavalo obveznosti do bank in je imelo že poleti blokirane račune, zato je šlo podjetje januarja 2014 v prisilno poravnavo in prešlo v last DUTB in bank upnic. Prizadevanja za prodajo družbe primernemu kupcu so se izjalovila (SIJ je npr. odstopil od namere), zato je bilo maja 2017 podjetje znova v prisilni poravnavi. Prostore in stroje je podjetje Litostroj Jeklo v tem letu oddalo v najem oz. prodalo, število zaposlenih je do jeseni zmanjšalo na 36. V istem letu je nastalo podjetje Litostroj specialna livarna, ki je stroje in proizvodno halo pridobilo na podlagi odkupov premoženja in terjatev Litostroja Jeklo ter je prezaposlilo okoli sto njegovih delavcev. Specialna livarna se je po dveh letih delovanja znašla v finančnih težavah, število delavcev se je prepolovilo, podjetje pa je najprej končalo v prisilni poravnavi in nato oktobra 2019 še v stečaju. Leto za tem je šlo v stečaj tudi Listostroj Jeklo.
Livarsko dejavnost v Litostrojevem livarskem kompleksu poleg LTH Castings danes opravlja podjetje Litostroj LPTS, ki se ukvarja z ulivanjem težkih ulitkov iz jekla in posebnih zlitin, predvsem pa vodnih in parnih turbin, črpalk in ventilov ter drugih strojnih delov.