Pomembna oblika druženja v Litostroju so bile proslave ob najrazličnejših obletnicah. Najpomembnejši sta bili povezani z začetkom obratovanja Litostroja 1. septembra 1947 in uvedbo delavskega samoupravljanja oz. predaje tovarne njenim delavcem 2. septembra 1950 – takrat so delavci Litostroja formalno izvolili prvi delavski svet – praznovali pa so tudi druge državne praznike in mejnike. Zelo pomembni so bili dan OF – 27. april, praznik delavcev – 1. maj in dan republike – 29. in 30. november.
Ob priliki praznovanja dneva mladosti so člani litostrojske mladine aprila 1981 sodelovali pri teku s Titovo štafeto, ki so jo ponesli tudi skozi tovarno: »Čeprav je bil deževen dan, se je v petek, dne 24. aprila zbrala pred Litostrojem na osrednji slovenski in ljubljanski proslavi velika množica ljudi in slovesno pričakala in sprejela štafeto mladosti, ki je že od zgodnjih jutranjih ur potovala po vseh ljubljanskih občinah. Pred Litostrojem, ki je bil po svoji legi ta dan vključen v živi obroč mladine okrog Ljubljane, so se zbrali osnovnošolci, dijaki, študentje, vojaki, predstavniki različnih delovnih organizacij, občani, štafeto pa so pričakali tudi gostje: Viktor Avbelj, Milan Kučan, France Popit, Mitja Ribičič, Pepca Kardelj, Franc Šetinc, Ivan Godec, Marjan Rožič in številni drugi družbenopolitični delavci. Litostrojčani smo na prireditveni prostor pred tovarno poslali le delegacije posameznih tozdov in delovnih skupnosti, sicer pa smo štafeto spremljali ob njeni poti skozi tovarno.« (Časopis Litostroj, Mi smo Titova mladina, Litostroj 1981, 5, str. 1)
Dogodki posebne vrste so bile otvoritve novih obratov, ki so se jih poleg množice delavcev udeleževali tudi politični in gospodarski velmožje SR Slovenije in tudi Jugoslavije. Starejši litostrojčani so se zelo dobro spominjali »prvega železa« – 1. septembra 1947 so v novem obratu livarne sive litine livarji v prisotnosti predsednika Tita, ministra za težko industrijo Franca Leskoška-Luke in drugih visokih gostov ulili prvo železo v kalup.
Zadnja prireditev te vrste, ki je bila še prirejena v okviru Titovih zavodov Litostroj, je bila otvoritev peskarne 26. aprila 1989. Otvoritev objekta, ki je bil del zadnjega obsežnega investicijskega projekta težke strojegradnje Litostroja, so povezali s proslavo ob dnevu ustanovitve OF ter praznikom dela. Kot je veleval običaj, je svečanost popestril kulturni program, pri katerem sta sodelovala Pihalni orkester Litostroj in mešani pevski zbor, precejšen del programa pa so prispevali tudi učenci in učenke SŠTS. Slovesnosti so se, poleg delavcev, udeležili tudi predstavniki občine Šiška ter sozda ZPS.
Obletnice, proslave in sorodne prireditve so organizirale družbenopolitične organizacije Litostroja.