Konjeniški klub Grosuplje je z ustanovitvijo Trubarjeve konjenice in Zelenih straž dodal delovanju kluba nove vsebine in nov zagon.
Trubarjeva konjenica
Leta 1996 sta Lojze Potočnik in tedanji župan Litije Mirko Kaplja ustanovila Valvasorjevo konjenico in istega leta so pojezdili do Cerkniškega jezera, ki ga je Valvasor raziskoval. Nazaj so se vrnili preko Ljubljane in Zasavja na Bogenšperk.
Leta 1999 so v Grosupljem ustanovili Trubarjevo konjenico. Jezdijo po poteh, ki jih je v svojem življenju na konju prejahal Primož Trubar. Prvo leto so šli v okolico Turjaka, Rašice in v dobrepoljsko dolino, drugo leto na Reko, tretje leto v Salzburg, četrto v Trst, peto preko kočevskega pragozda v Šentjernej na Dolenjskem, kamor je Trubar pobegnil pred preganjanjem. Povsod so jih lepo sprejeli predvsem lokalni konjeniški klubi, jim pomagali pri organizaciji in pokazali poti, po katerih so lahko jahali.
Leto 2006 je bilo jubilejno leto, 50-letnica Konjeniškega kluba Grosuplje, zato so ga proslavili z dvodnevnim pohodom po mejah naše občine in povabili so tudi predstavnike drugih konjenic z Dolenjske in Primorske. Pred pohodom se so v sprevodu po ulicah Grosupljega pokazali v uniformah in s prapori.
Zelene straže
Da bi dali klubu tudi ekološki predznak in novo vsebino dela, so leta 2004 ustanovili Zelene straže. Veliko jahajo v naravi in motijo jih kupi smeti v gozdovih, ob vodi. S hrbtov konj vso nesnago še bolj vidijo. Imajo tudi uniforme, da so razpoznavni in z njimi opozarjajo na pomen čiste narave. Vsaj dvakrat na leto izvedejo očiščevalno akcijo na delu ozemlja, po katerem se tudi sicer gibljejo in v sodelovanju s Komunalnim podjetjem Grosuplje ali v kakšni drugačni organizaciji odpeljejo pobrane smeti na smetišče. Pripravljajo predavanja, s katerimi osveščajo ljudi, da ne bi onesnaževali svojega okolja in si sami zastrupljali vode, zraka in zemlje. Spodbudili so še druga konjeniška društva v okolici, da so ustanovila Zelene straže po njihovem zgledu.