Župan Josip Perme je odkritje jame prijavil Muzejskemu društvu in Društvu za raziskovanje jam v Ljubljani. Njihovi člani so jamo pregledali, premerili, poimenovali kapnike in dvorane ter jo vpisali v register kot Župana Permeta jama. Odkritje je bilo objavljeno v dnevnih časopisih in prihajati so začeli prvi turisti. Za otvoritev jame je bil določen 15. maj 1927.
Jamo je oskrbovala županova družina in tudi po jami so sprva obiskovalce vodili sami. Zaradi precejšnih naporov in stroškov so na županovo pobudo oskrbovanje jame uredili v obliki društva in tako leta 1927 ustanovili Društvo za ureditev podzemeljskih jam v Ponovi vasi pri Grosupljem. Med drugo svetovno vojno je bila jama zaprta, po vojni je bila kot naravna znamenitost nacionalizirana. Občina Grosuplje je leta 1945 ustanovila Zavod Taborska jama. Ob ponovni otvoritvi, 25. avgusta 1946, so Županovo jamo preimenovali v Taborsko (po bližnjem hribu Taboru z utrjeno cerkvico). Zavod je sklenil, da bodo pri jami postavili gostinski lokal. Načrt za gostišče je izdelal arhitekt Viktor Mačus, statične izračune in ostalo dokumentacijo pa Ivan Ahlin. Gostišče je gradilo Gradbeno podjetje Grosuplje, končalo ga je leta 1961.
Upravljanje jame je prevzelo Turistično društvo Grosuplje, sprva pod imenom Turistično-olepševalno društvo Grosuplje, pod vodstvom Janeza Lesjaka st. Med krajani KS Št. Jurij je leta 1992 zaživela pobuda, da bi jami vrnili staro ime – Taborska jama je tako spet postala Županova. Društvo je svoje ime ponovno preoblikovalo leta 2001, imenuje se Županova jama – turistično in okoljsko društvo Grosuplje. Veliko pozornost so člani društva namenili promociji jame in okolice, s tiskom razglednic in drugega promocijskega materiala. Postavili so smerokaze in reliefne zemljevide.
Društvo že ves čas delovanja skrbi za ohranjanje naravne in kulturne dediščine Grosuplja, organizira mnoge prireditve in dogodke, vzdržuje poti in ograje v jami, luči in električne napeljave.