V razpredelnici, ki prikazuje število žrtev po župnijah, so zajeta samo tista imena žrtev, za katere smo v pregledanem gradivu našli podatke o župniji rojstva. Žrtve, za katere ne vemo točnega podatka o kraju rojstva, pri katerih je v različnih virih naveden drug kraj, za katere podatka sploh nismo našli ali pa vojak ni bil rojen na Gorenjskem (je tu le živel in bil zato tukajšnji nabornik), v to razpredelnico niso vključene.
Na seznam so vključene gorenjske župnije v njihovem obsegu in razporeditvi iz obdobja do leta 1901, torej do leta, ko se je po do zdaj zbranih podatkih rodil najmlajši gorenjski vojak, ki je postal žrtev vojne.
Podatke moramo razumeti tudi z vidika različne raziskanosti žrtev po župnijah. To pomeni, da je lahko število žrtev v župnijah, kjer so popisane vse ali skoraj vse žrtve in so podatki o kraju njihovega rojstva znani in nedvoumni v večini primerov, že zaradi tega višje. To so predvsem župnije, za katere je ohranjenih dovolj virov, ki nam osvetlijo področje raziskovanja padlih v prvi svetovni vojni, župnije, v katerih so duhovniki pisali natančne župnijske kronike ali pa so padlim postavili spominsko obeležje.
Anja Poštrak: Pokopališča, spomeniki in žrtve po župnijah na Gorenjskem. V: Mirno vojaki spite večno spanje: Gorenjska in Gorenjci 1914–1918. Gorenjski muzej, Kranj 2014, str. 64–67.