Dvajset let življenja v novi državi Jugoslaviji je Tujskoprometno (turistično) in olepševalno društvo iz Murske Sobote želelo obeležiti z organiziranjem »Prekmurskega tedna«, s ciljem prikazati razvoj Prekmurja na gospodarskem, prosvetnem, kulturnem in športnem področju.
Prireditev je bila organizirana velikopotezno, ker so sodelovale takratne ustanove kot npr. Občina Murska Sobota, Združba trgovcev Murska Sobota, Združba obrtnikov Murska Sobota, Združba gostinskih podjetij Murska Sobota kot tudi vsa lokalna, narodna, prosvetna, dobrodelna in druga društva. Vsaka sodelujoča pravna oseba je imela svojega pooblaščenega zastopnika, ki so skupno tvorili Upravo »Prekmurskega tedna«. Sestavljali so jo predsedstvo s petimi člani in predsednikom Ferdinandom Hartnerjem, sicer industrijalcem, županom občine Murska Sobota, članom banskega sveta in predsednikom Tujskoprometnega društva, 11 predsednikov odsekov za posamezna področja, ter 27 članov uglednih Sobočancev.
Okrašena Murska Sobota je 17. junija pričakala goste, otvoritev je potekala svečano ob prisotnosti bana dr. Marka Natlačena ter drugih gostov iz Slovenije. Kot prvi je govoril župan Hartner, ki je poudaril pomen »Prekmurskega tedna« za bodoči razvoj Prekmurja in Murske Sobote ob tej prvi gospodarski in kulturni razstavi. Otvoritvi je sledil ogled razstavnih prostorov. Gospodarski del razstave je bil v velikem paviljonu s 135 oddelki, v katerih je razstavljalo 84 razstavljalcev, in od teh 27 družb iz Prekmurja. Ob vhodu v paviljon so se predstavili domači krojači s krasnimi moškimi in damskimi oblekami. Tam so svoje blago razstavili tudi domači trgovci in obrtniki. Lastne izdelke je razstavila domača tovarna perila Ludvika Šiftarja (kasnejša Mura). Tovarna dežnikov iz Dolnje Lendave je prikazala nove moderne zložljive dežnike. Obe znani slatini Petanjska in Radenska sta okusno okrasili in uredili svoje oddelke za učinkovito propagando svojih splošno priljubljenih in svetovno znanih mineralnih zdravilnih vod.
Tovarna mesnih izdelkov Josip Benko je imela lasten paviljon pred katerim je bila stalna gneča, kar je kazalo na priljubljenost njenih izdelkov.
Parna opekarna iz Puconec je vzbudila veliko pozornost z lepo zgrajenimi modeli hiš in streh, ki so prikazovali mnogovrstnost in lepo obliko izdelkov.
Na razstavišču sta bili še lepo urejeni lovska in gozdarska razstava. Pozornost obiskovalcev je pritegnila vinarska razstava na kateri se je predstavilo 52 vinogradnikov tudi z lendavskimi in goričkimi vini.
Zanimive so bile kmetijska in veterinarska razstava ter razstava ekspoziture javne borze dela in Zveze poljedelskih delavcev v Delavskem domu.
V Trgovskem domu je bila likovna razstava, ki je prikazala obetajoče prekmursko slikarstvo in kiparstvo. Bila so razstavljena dela akademskega slikarja Karla Jakoba in študenta kiparstva Franca Küharja. Tu je bila še bogata razstava sokolskega dela ter katoliške prosvete. V predsobi Grajskega kina je bila bogata in okusna športna razstava Športnega kluba Mure. Za zabavni del prireditve so poskrbeli v zabavnem parku z vrtiljakom, tobogani, strelišči, potujočim živalskim vrtom in še s čim.
Med tednom je bilo na programu več prireditev, ki so dale »Prekmurskemu tednu« gospodarski in kulturni značaj. Tako sta bili 17. in 18. junija predkonferenca in glavna skupščina Zveze trg. združenj za dravsko banovino ter otvoritev moderne palače Trgovskega doma. Prišlo je rekordno število trgovcev.
V torek 20. junija so amaterji različnih gledaliških skupin odigrali na prostem v grajskem dvorišču Župančičevo tragedijo Veronika Deseniška. Naslednjega dne je bil kolesarski dan, zvečer pa uspel banket maturantov soboške gimnazije, to je bilo praznovanje 20-obletnice gimnazije in 10-letnice prve mature in hkrati dogodka s katerim je gimnazija v M . Soboti postala v resnici popolna gimnazija.
V soboto so se na mestnem kopališču pomerili med seboj plavalci sekcije Športnega kluba Mura in Mariborski plavalni klub, pri čemer so bili uspešnejši mariborski plavalci. Istočasno so soboški lovci na travniku polega kopališča organizirali nagradno streljanje na glinaste golobe. Zvečer istega dne je bila na grajskem dvorišču pevska koncertna prireditev Meddruštvenega odbora Murska Sobota.
V nedeljo zjutraj so odprli živinorejsko razstavo, ki je pokazala razvoj živinoreje v Prekmurju. Ta dan je bil tudi gasilski dan, ko so se postrojile vse gasilske čete iz Prekmurja pred soboškim gradom, kjer so pričakovale goste, ki so se udeležili slovesnosti. Dopoldan je bila še povorka 600 organiziranih članov mladinske Prosvetne zveze na mladinski tabor. Na taboru, ki se ga je udeležilo 5000 ljudi je bila sv. maša in govor predstavnikov raznih ustanov. Popoldne sta bila še letalski miting in motociklistična dirka na progi Murska Sobota – Gederovci.
»Prekmurski teden«, ki je bil na splošno željo podaljšan za štiri dni, je v trinajstih dneh obiskalo 63.000 obiskovalcev. Med temi je bilo kar 6000 šolskih otrok v skupinah, in večina od njih je bila prvič v Murski Soboti. Prireditev tedna je pomenila uspešno predstavitev gospodarskega, prosvetnega, kulturnega in športnega razvoja Murske Sobote in Prekmurja v 20-letnem obdobju v državi Jugoslaviji, in hkrati nakazala potrebe za nadaljnji razvoj na omenjenih področjih.