Leta 1988 je Vera začela poučevati otroke. Učiteljica na domžalski Osnovni šoli Venclja Perka, Jožica Dekleva, je pripeljala k Veri v atelje svoj razred in otroci so bili navdušeni. Vera se je odločila za popolnoma novo in povsem svojo metodo – otroci so slikali glasbo, ki so jo poslušali. Na tleh so imeli papir, svobodno so polivali barvo, pacali, hodili po svojih izdelkih in risali.
To je bil začetek in kasneje so otroci navdušeno spraševali, kdaj bodo ponovno obiskali slikarko. Ravnatelj Marijan Stopar in psihologinja Ana Hrovat sta v imenu šole Venclja Perka prosila, da bi imeli otroci odslej še dodatno likovno izobraževanje pri Veri. Tako se je rodila Slikarska šola Vere Terstenjak, namenjena otrokom med 7. in 20. letom. Prihajali so nadarjeni otroci z vseh domžalskih šol.
Njeno šolo je v vsem tem času obiskovalo več sto mladih ljubiteljev slikarstva. Mnogi so tu dobili prve osnove za obiskovanje oblikovne šole, za obiskovanje arhitekture in tudi likovne akademije. Pri njej so se urili Ana Ahčin, Beno Hafner, Maša Gala in drugi. Še vedno jo kakšen nekdanji učenec kdaj obišče. Velika večina je šolo obiskovala za sprostitev in večjo razgledanost po likovnem svetu. Del pouka je potekal v angleškem jeziku, kar jim je prav tako koristilo. Na koncu vsakega šolskega leta so pripravili tudi prijeten zaključek, ki se je odvijal na Verinem vrtu. Zbrali so se otroci, starši, prijatelji, sosedje in drugi Domžalčani. Program so pripravili otroci sami. V njem so prikazali, kaj vse znajo. Igrali so na inštrumente, recitirali, plesali, naredili razstavo, starši so pripravili sladice in pijačo za prijetno druženje ob koncu programa.
Vera Terstenjak še vedno poučuje.