V Kočevju je bila med prvimi v Sloveniji ustanovljena vokalna skupina, ki je posegala po zahtevnejšem programu. Prva takšna skupina je bila ustanovljena leta 1968, druga 1971 (DOREMI), tretja, takrat najmlajša skupina, pa je bila ustanovljena 1976.
Pevke iz vokalne skupine Doremi so se s svojim programom vključevale v različne kulturne skupine. Imele so tudi celovečerni samostojni nastop s kočevsko-ribniškim inštrumentalnim ansamblom v Šmarjeških Toplicah. Pevke so nastopale na zboru pionirjev Primorske v Križu pri Ajdovščini, zboru pionirjev Dolenjske v Novem mestu, zboru pionirjev Jugoslavije v Fari, pa tudi na posebnih TV oddajah kot so Veseli tobogan s teto Maro, Pisani svet, Prvi aplavz in Mladi za mlad
Prepevali so slovenske ljudske pesmi, umetne, črnske duhovne in druge tuje pesmi. Odkrivali so nova in nova sozvočja in se predajali čustvenim zanosom poslušalcev.
V skupino DOREMI je bilo vloženega veliko zanesenjaškega dela, ljubezni do petja in mladostne razigranosti.
Skupina je aktivno delovala od leta 1971 do leta 1975.
V šolskem letu 1976-77 je skupina Doremi zaključila svoje delo in nastope v kočevskem prostoru zaradi nadaljevanja šolanja v Ljubljani in drugod.
Pevke, ki so šolanje nadaljevale na gimnaziji v Kočevju, je prevzel gimnazijski profesor Miloš Humek in skupina se je preimenovala v POLIPHONIA. Vadile so predvsem staro renesančno glasbo (motete in madrigale). Nastopale so v oblačilih takratnega časa. Za mlade in razposajene pevke je bila izbira pesmi preveč monotona in enolična. Imeli so le dva nastopa: enega v Kočevju in enega v Kostanjevici na Krki.
V skupini Doremi so pele: Cvetka Križ, Lidija Vardijan, Dušica Kous, Mojca Francelj, Sonja Zadnik, Jana Šajnič, Romana Arko, Romana Ahac, Edita Junc, Vesna Metelko.
Zborovodja: Ive Stanič