Vojaški muzej Slovenske vojske je v sodelovanju s Koroškim pokrajinskim muzejem in Osrednjo knjižnico Celje pripravil razstavo ob 90-letnici bojev za severno slovensko mejo in o vlogi generala Rudolfa Maistra.
Razstavo si lahko do septembra ogledate v avli prvega nadstropja celjske knjižnice na Mariborski 7 (bivša poslovna stavba Kovinotehne).
Avtorji razstave: Albin Mikulič, mag. Karla Oder in Tatjana Kač.
Uvodoma je predstavljeno dogajanje od začetka prve svetovne vojne, dogajanje na frontah, kjer so sodelovali slovenski fantje, vojaška kariera Rudolfa Maistra, deklaracijsko gibanje in nastanek države SHS. Sledi prikaz prevzema vojaške oblasti na Štajerskem in bojev na Koroškem v novembru 1918, ter dogajanja v Mariboru in v Prekmurju, ustanovitev Kraljevine Srbov, Hrvatov in Slovencev, ter misijo antantnih sil v severnem delu Slovenije. Prikazan je potek aprilske in majske ofenzive, plebiscitno dogajanje in zadnje obdobje generala Maistra do njegove smrti. Z dokumenti je prikazano dogajanje na Koroškem in v Celju v času prevrata leta 1918, prevzem vojaške in civilne oblasti v Celju in odhod prostovoljcev na Koroško, ki jih je vodil šentjurski rojak Franjo Malgaj. Druga skupina vojakov Celjskega polka je pohitela na pomoč generalu Maistru v Maribor. Posebej je izpostavljena vloga junaških fantov 87. pešpolka v bojih za slovensko severno mejo.