Še nekaj let pred drugo svetovno vojno je v zdaj imenovani Kraljevi dolini na potoku Zabrščica deloval mlin. Masa vode se je zbirala iz izvirov, ki so se pojavljali v vseh grapah širokega predela gosto nagubanega gozdnega območja, poimenovanega Blatni klanec v katastrski občini Zabukovje. Potok Zabrščica je zaznaven od Arenberga (Travni breg), hriba na skrajnem jugovzhodnem delu občine Mirna, do izliva v reko Mirna v središču kraja Mirna.
Mlin je bil po pripovedovanju najstarejših domačinov prvotno v lasti grofa Barbo, ki je imel v lasti rakovniški grad z velikim posestvom. V letih gospodarske krize med obema svetovnima vojnama je grof začel razprodajati zemljo, hčerka se je preselila na posestvo Dob, pripadla pa ji je tudi zemlja z mlinov v Kraljevi dolini. Zadnji, ki je z mlinov upravljal, je bil Brentarjev Ferdo, ki se je po prenehanju dela v tem mlinu preselil v Litijo.
Zelo malo se ve o delovanju tega mlina. V mlin so žito nosili na ramenih po ozkih strmih stezicah mali kmetje s Praprotnice, Stare gore, Stana, Zabrdja in še od kod.
Kdaj je bil mlin zgrajen, ni znano. Zanimivo pa je, da so ga postavili ob potok, kjer danes voda le še curlja. Graditelji so s krampi in lopatami skopali dolg kanal – mlinščico, vanj so spustili vodo in s tem na mlinsko kolo, ki je po prenosih vrtelo mlinska kamna, med katerima se je žito drobilo v moko. Vreče moke so ljudje na hrbtih zopet odnesli domov. V ta mlin namreč ni bilo speljanih voznih poti, saj je bila dolina zamočvirjena.
Sto metrov na potokom v smeri vasi Stan je mali kmet Kralj postavil svojo majhno domačijo. Po njem se dolina do vasi Zabrdje imenuje Kraljeva dolina. Danes so v zgornjem delu te doline zajetja pitne vode, s katero se oskrbujeta vasi Stan in Debenec. O mlinu in kmetiji danes pričajo le še ostanki kamnitih zidov zraslih z grmovjem.