Razglednice, posebej stare, so tisto gradivo Zbirke drobnih tiskov v Univerzitetni knjižnici Maribor, ki jim je zmeraj namenjena posebna pozornost. V obsežni in raznovrstni zbirki, ki se dograjuje že desetletja, najdemo raznolike poglede na slovenske kraje tako iz preteklosti kot sedanjosti. Poleg razglednic Maribora, tudi najdragocenejših starih litografij, so v zbirko prav tako uvrščene razglednice ostalih slovenskih mest in krajev. Tokrat se predstavljajo Ruše.
Pokrajinske in krajevne razglednice so izjemna kulturno-zgodovinska dediščina.
Razglednice nam kažejo panoramske poglede na kraje, še večkrat pa vaške oz. mestne trge, glavne ulice in pomembne sakralne in posvetne zgradbe.
Razglednica s podobo kraja je ohranjeni slikovni odsev določenega prostora v določenem času. Zato so pri raziskovanju zgodovine kraja razglednice izvrstno gradivo, ki lahko nastopa samostojno ali pa dopolnjuje raznovrstne druge vire. Hkrati razglednice prinašajo pričevanja o razvoju kraja, o spremembah in karakteristikah.
V Zbirki drobnih tiskov v Univerzitetni knjižnici Maribor so hranjene tudi razglednice Ruš od 20. let preteklega stoletja pa do danes.