Z leti je postajala vsebina Brestovega obzornika bogatejša in pestrejša. Vseskozi je čutiti tudi skrb za zaposlene, predvsem za njihovo zdravje, rekreacijo in tudi za letovanje.
Konec šestdesetih let so še orali ledino v organizaciji letovanj in iskanju potrebnih kapacitet za delavce. Do svojega dela so bili tudi kritični. Tako so zapisali:
»Izkušnje z rezervacijami letovanj v zadnjih letih kažejo, da nimamo prave poti v organizaciji letnih oddihov. Vsa zadeva je še bolj zamotana, ker ni regresov. Vsekakor je treba že do konca tega leta izdelati nekakšen sistem, ki nam bo omogočil sklepati pogodbe za letovanje že v mesecu februarju, ko še ni takega navala. Treba pa je seveda natančno vedeti, kje in v katerem času hoče kdo letovati.«
[10] Brestov obzornik, Ob rojstvu Brestovega obzornika, leto I, št. 1, str. 1
Tudi v naslednjem letu še niso bili zadovoljni, saj v članku beremo:
»76. člen našega statuta jasno določa, da za organiziran odmor in oddih skrbi svet za kadre. To pa je napisano samo v statutu, v kadrovski službi pa ni nikogar, ki bi skrbel, da bi to določilo v statutu tudi izpolnjevali. Ko so preštudirali novo organizacijo služb, bi morali upoštevati tudi skrb za delavce, sicer tudi v tem primeru velja misel, da papir prenese vse. Ni dovolj samo govoriti o vsestranski skrbi za kadre, lepo je, da je tudi v praksi tako.«[11]
Počasi je organizacija stekla in v letu 1973 so najeli kapacitete v Novigradu v Istri. Rezervirali so prenočišča v sodobnih zasebnih hišah s posebnim vhodom, hrana je bila organizirana v gostinskem obratu. Delavci so se lahko odločili samo za prenočišče ali celotni penzion, ki je stal od 75 do 90 din na osebo dnevno.
Največ se jih je prijavilo samo za prenočišča, kar je razumljivo, saj so bili stroški tako manjši.[12]
Leta 1977 so v Medveji zakupili počitniške prikolice. Cena bivanja brez hrane je bila v veliki prikolici 150 dinarjev, v mali 130 dinarjev, ne glede na število oseb. Zaradi navala v času od 20. do 31. julija je bilo potrebno rezervirati dodatnih dvajset prikolic. Te so bile znatno dražje, zato so sklenili, da bo razliko v ceni pokril sindikat.[13]
11] Brestov obzornik, Kako organizirati delavcem oddih, leto IV, št. 32, 31. maj 1970, str.7.
[12] Brestov obzornik, Na letošnji dopust bolj skromno, leto VII, št. 67, 30. april 1973, str. 5.
[13] Brestov obzornik, Z letošnjega letovanja Brestovih delavcev, leto XI, št. 118, 31. julij 1977, str.5.