V zbirni center je bilo na dan 17.11.1992 vključenih 257 ljudi, od tega 128 otrok, 95 žensk in 24 moških. Šolskih otrok je bilo 74, ostali so bili predšolski. Od tega 52 deklic, razliko predstavljajo fantje.
Otroci so bili porazdeljeni v skupine, vsaka je imela svoj program. Skupina do 7. leta starosti je izdelovala lutke s pomočjo mentorja, poskrbljeno je bilo za glasbeno in likovno izražanje ter igre s pomočjo didaktičnih igrač. Skupina od 7. – 12. leta starosti je bila deležna socialnih iger, tematskega dela s področja spoznavanja narave in družbe, sprehodi v naravo, izdelovanje lutk, pletenje, vezenje, šivanje, tematsko risanje, izmišljevanje zgodb, enostavne dramatizacije, organiziranje telesne vzgoje in filmskih predstav. Skupina med 12. – 16. letom se je ukvarjala z mladinskimi delavnicami ter dejavnostmi kot so pletenje, vezenje, šivanje, rezlanje, oblikovanje lesa, odpadnega usnja, izdelave makrameja, gobelinov ipd. Vse dejavnosti so se prilagajale tudi željam otrok.
Odrasli so imeli svoje dejavnosti po spolu: ženske so lahko pletle, vezle, izdelovale gobeline, kvačkale, šivale in opravljale gospodinjska dela. Moški so imeli nalogo vzdrževanja objekta oz. celotnega zbirnega centra.
V zbirnem centru so bile zaposlene 4 osebe preko javnih del in vodja po pogodbi o delu. Prihajali so tudi prostovoljci iz Španije, Anglije, Belgije, Italije. Veliko dela je z zbiranjem oblačil in hrane, pa tudi z organizacijo pogostitev in foto spominov, opravila skupina članic Združenja borcev in udeležencev NOB Hrastnik, katerim je bilo v letu 2002 za opravljeno delo podeljeno bronasto občinsko priznanje.
Zbirni center je sodeloval z organizacijami: Slovenska filantropija (psihosocialna pomoč), mednarodni in občinski Rdeči križ, Fundacija Soroš (štipendiranje dijakov), Ambasada Bosne in Hercegovine v Sloveniji …