S hitro rastjo podjetja in večanjem potreb po kvalificirani delovni sili se je vodstvo podjetja odločilo, da je nujno ustanoviti Industrijsko kovinarsko šolo, ki bo usposobila kvalitetne delavce, in tako je 27. oktobra 1947 šola odprla vrata.
Pouk je do izgradnje nove šole leta 1949 potekal v začasnih prostorih v Guncljah, praktični pouk pa je bil delno v tovarni delno pa v delavnici v Šentvidu. Prvotni učni načrt je namreč predvideval 14 ur praktičnega pouka in 34 teoretičnega pouka. Na šoli so potekali tudi tečaji za zaposlene v Litostroju ter druga izobraževanja in srečanja zaposlenih v tovarni.
Ker je veliko učencev prihajalo iz oddaljenih krajev, so poleg šole načrtovali internat, kjer bi lahko bivalo 180 učencev. Prva leta pred izgradnjo so učenci prebivali v Vižmarjah, nato pa so se preselili v lesene barake v Korotansko naselje. Konec petdesetih let je bil internat dokončno zgrajen. Spalnico so si delili štirje gojenci, na voljo pa so bili tudi številni dnevni prostori: šahovska soba, soba za namizni tenis, čitalnica, knjižnica in ambulanta. Učenci so dobili prostore s centralno kurjavo in skupne kopalnice s toplo vodo.
V letu 1951 so bile nekatere strokovne šole v Kamniku in Trbovljah ukinjene, tako da se je večje število učencev prešolalo v Litostroj, poleg tega se je do leta 1960 obseg izobraževanj povečal, razširila sta se izobraževanje odraslih ter izobraževanje ob delu za strojne tehnike in delovodje, šola se je preimenovala v poklicno šolo.
Leto 1973 je prineslo nove spremembe in dodatnih 250 učencev, saj je takrat zaradi slabih pogojev prenehala delovati Iskrina poklicna šola in je po dogovoru Iskra financirala izgradnjo prizidka s petimi novimi učilnicami, tremi delavnicami za praktični pouk in kabinet za učitelje. Šola je tako postala poklicna kovinarska in elektro šola s tremi odseki: kovinarskim, metalurškim in elektrotehničnim.
Večji gradbeni podvig so ponovno izpeljali v letu 1986, ko so dogradili 14 specialnih učilnic za izvajanje pouka strojništva, metalurgije in elektronike, med drugim tudi učilnico oziroma delavnico za računalniško krmiljeno obdelavo (CNC), del opreme za učilnice so izdelali sami v Litostroju, del pa kupili v tujini. V letu 1987 je tako šolo obiskovalo okrog 1.000 učencev.
Finančne in gospodarske težave v Litostroju so vplivale tudi na delovanje šole, kar je povzročilo, da se je ustanoviteljstvo šole 25. marca 1992 preneslo na Republiko Slovenijo, še v istem letu se je v šolo preselila še Srednja frizerska šola Ljubljana. Danes je to Srednja šola tehniških strok Šiška, ki izvaja programe za elektrikarja, računalnikarja, tehnika mehatronike, elektrotehnika in tehnika računalništva.