Med brskanjem po arhivu knjižnice smo zasledili, da je razstavna dejavnost ustaljena oblika in da je bila prva razstava o Prežihovem Vorancu že leta 1949, ko je bila ustanovljena Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika, takratna Študijska knjižnica.
Od takrat naprej razstave pripravljamo ob raznih jubilejih otroških in mladinskih pisateljev, pesnikov, ilustratorjev, ob pomembnejših slovenskih in svetovnih tematskih dnevih in praznikih, ob obletnicah knjižnih založb, zbirk, nagrad ipd.
Razstave predstavljajo različne ustvarjalce in številne druge zanimive, znane in neznane teme. Spomnijo nas, da je spet materinski dan ali kak drug praznik, kdo je dobitnik prav zadnje literarne nagrade ali, kateri pomemben dogodek se je napletel v zadnjem času. Ne nazadnje pa nam poživijo prostor in pričarajo v njem posebno vzdušje.
Nekatere razstave so postale v naši knjižnici že prava stalnica in se jih še posebej veselimo. Ena takšnih je tudi razstava ob zaključku Predšolske bralne značke Petra Nosa, ki jo z otroki pripravijo vzgojiteljice vrtcev Mežiške doline. Vsako leto ena skupina pripravi razstavo, s katero ponazorijo, kako so čez leto potekale dejavnosti, povezane z branjem in bralno značko. Ta razstava krasi Pionirsko knjižnico Leopolda Suhodolčana čez poletne mesece.
Dela, ki so jih ustvarili otroci, učenci ali dijaki, vedno radi razstavimo. Oktobra, ob krajevnem prazniku, pripravimo delavnico, na katero povabimo učence drugega in tretjega triletja osnovne šole. Končni rezultat delavnice so izdelki, ki tvorijo vsakoletno mladinsko domoznansko razstavo.
Velike, manjše, komentirane, priložnostne, stalne, v vitrinah, na panojih, vse to so naše razstave.