Ob koncu leta 1953 so v Savinjskem vestniku prvič predstavili nekatere stalne sodelavce lista, urednike posameznih rubrik in dopisnike s terena. Urednik je zapisal, da je časniku kljub »beraški honorarni politiki« uspelo pridobiti lepo število »dobrih in stalnih« sodelavcev, brez katerih bi list težko izhajal v takšnem obsegu in ohranjal pestro vsebino. Brez njih bi uredništvo bilo »kot drevo brez korenin«.
Izpostaviti velja Tineta Orla, ki je v rubriki Pogled po svetu vrsto let komentiral zunanjepolitične razmere, hkrati pa je pisal tudi članke o kulturi (gledališke kritike) in turizmu, predvsem planinstvu. Josip Kotnik je napisal vrsto člankov, ki so obravnavali gospodarsko in šolsko problematiko. S podobno tematiko sta se ukvarjala tudi Zoran Vudler, med drugim tudi avtor vrste potopisnih člankov, in Franjo Štros. S pedagoškimi in vzgojnimi vsebinami sta se ukvarjala še Ivan Švarc in Albin Podjavoršek, izključno s prosveto pa Gustav Grobelnik.
Družbeno življenje v Celju in okolici je v tem času spremljala edina takrat pišoča ženska pri Savinjskem vestniku Vera Stermecki, Franca Kleča pa je zanimala predvsem problematika delavskega vprašanja v celjskem okraju. Z grehi in prekrški obremenjeni ljudje iz tistih časov se gotovo spominjajo Milana Četine, ki je kot sodni poročevalec pisal o njihovih poteh in stranpoteh. O celjskem športnem življenju je obširno poročal Karel Jug, ki je tudi urejal izjemno bogato športno stran. Kulturo na Celjskem je pokrival Lojze Filipič, še posebej ga je zanimalo gledališče, Anton Stupica pa je obravnaval glasbene dogodke in dogodke iz umetnostne zgodovine.
Pisatelja Frana Roša lahko pogosto srečujemo v črticah in pesmih z resno ali epigramsko vsebino. Stane Terčak je list zalagal s članki, črticami in razpravami o NOB, Izidor Horvat pa je v objavo poslal vrsto literarnih prispevkov in hkrati spremljal tudi problematiko družabnega življenja v Celju. Omeniti velja še Rista Gajška, ki je objavil vrsto člankov s področja gospodarskega napredka.
Med občasnimi dopisniki pa so pošiljali aktualne članke zlasti (po abecedi): Izidor Horvat, Vanja Ivica Hribar, Janko Lesničar, Vladimir Levstik, Mojca Möderndorfer, Franka Negri, Vlado Novak, Ivan Podpečan, Pavla Rovan, Pavel Strmšek, Milada Šmid, Vinko Šumrada, Josip Tominšek, Bojan Volk itd.