Začetki današnje Pekarne Grosuplje segajo v leto 1951.
Krajevna pekarija Grosuplje je od 25. 9. 1951 delovala v tedaj Stranski vasi, danes je to Kolodvorska ulica 5. Poslovodja je bil Stane Lunder, zaposlena pa sta bila dva peka, Egidij in Franc Novak. Pekarno so 30. junija 1952 preselili v prostore nekdanje Potočnikove pekarne na isti ulici. Poslovodja je postal Alojzij Potočnik st. Leta 1954 se je preimenovala v Pekarijo Grosuplje. Leta 1962 so dobili prvo lastno prodajalno v Potočnikovi hiši, leta 1968 pa so odprli novo pekarno in prodajalno v prizidku k bloku na Adamičevi cesti 11. Leta 1970 so se preimenovali v Pekarno Grosuplje, direktor je bil Edvard Završnik. Od 1974 leta dalje je pekarno uspešno vodil Štefan Plankar do upokojitve.
Leta 1975 je hlebec iz grosupeljske pekarne kot prvi dobil svoje ime Taborc, da so se izognili standardnim poimenovanjem kruha.
Leta 1978 so zgradili novo pekarno na Gasilski cesti. Združili so se s trgovskim podjetjem Mercator, da je njihov kruh prišel na prodajne police v tej trgovski mreži po vsej Sloveniji. Leta 2007 je krmilo pekarne prevzel Miran Hribar.
Pekarna je uspešno podjetje. Leta 2011 so praznovali 60-letnico uspešnega delovanja. Veliko vrst kruha delajo ročno, brez dodanih aditivov, dodajajo kislo testo po starem dolgotrajnem postopku priprave, kar daje kruhu sočnost, aromo in na naraven način doseženo daljšo obstojnost.
Njihovi zlati hlebci z imeni Sosed, Krjavelj in Malnar so pogosto nagrajeni. Na ocenjevanju Sekcije za pekarstvo v organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije je devet njihovih izdelkov prejelo zlata odličja za kakovost.
Ohranjajo slovensko dediščino kruha in krušnega peciva, saj izdelujejo pletenice, pletena srca, ptičke, okrašene praznične hlebce. Prodajo svojega kruha so razširili tudi na Hrvaško.