Tone Turičnik je bil ves čas tesno povezan s Koroškim radiem. Bil je med prvimi pobudniki za njegovo ustanovitev. Poglavitno poslanstvo radia naj bi bilo hitro in sprotno obveščanje o novicah lokalnega značaja, saj je časopis Mislinjska dolina, ki ga je izdajal občinski odbor SZDL Slovenj Gradec, izhajal precej redko in te funkcije ni mogel zadovoljivo opravljati.
Zametki Koroškega radia segajo že v leta pred drugo svetovno vojno. Radioamater Ivan Mihev je že takrat ob večerih, ko RTV ni oddajala, na tej frekvenci vrtel plošče po željah poslušalcev, posredoval pa je tudi kakšno novico ali obvestilo. Med vojno je s svojim oddajnikom ilegalno prenašal radio London in vrtel lasten program, sestavljen iz glasbenih točk, petja in parol. Po osvoboditvi je nadaljeval z oddajanjem ‘na črno’, ob podpori RTV Ljubljana pa se je nato ustanovila lokalna radijska postaja. Tonetu Turičniku je bila zaupana naloga, da pripravi programsko izhodišče in uredniški koncept, medtem ko je bil Mihev zadolžen za tehnično plat oddajanja. Radio, ki se je sprva imenoval Radio Slovenj Gradec, je pričel z oddajanjem 10. junija 1962, ob 10. uri.
Tone Turičnik je zasnoval prvo oddajo in jo tudi prebral. Prvo predvajanje je potekalo iz pisarne profesorja Turičnika na Ekonomski srednji šoli na Vorančevem trgu. Potem je začasni studio deloval v današnjem Kulturnem domu, prostor pa je bil obrnjen na cesto, zaradi česar je bil hrup zelo moteč. Radio se je v naslednjih letih še večkrat preselil, preden se je ustalil v današnjih prostorih na Meškovi ulici. Delo na radiu je bilo sprva ljubiteljsko, udarniško, šele kasneje so ustvarjalci prejeli prve honorarje.
Kot odgovorni urednik je deloval od leta 1962 do 1967 in o tem povedal: “Najprej smo oddajali samo ob nedeljah, oddaje so imele dva dela: informativnega in čestitke, kmalu pa so stekle še mladinske oddaje. Skušali smo biti pestri in zanimivi, predvsem pa razumljivi. Vse več ljudi je z veseljem sodelovalo. Iskali smo poročevalce in komentatorje, reporterje, napovedovalce in napovedovalke, vabili pred mikrofon predstavnike političnih organizacij, pa gospodarske, kulturne, zdravstvene, šolske in druge delavce. Ivan Mihev je zavzeto skrbel, da so naprave delovale brezhibno, nobena oddaja ni odpadla. Prvi radijski svet je vodil Franc Beliš. Tako smo širili in kvalitetno poglabljali program, ljudem so postale oddaje všeč in nepogrešljiv vir informacij; nič nenavadnega torej, da je ustanova od prvih skromnih začetkov prerasla v koroško ustanovo.”
Septembra 1982 se je Radio Slovenj Gradec preimenoval v Koroški radio, šest let kasneje pa je stekel vsakodnevni program, kot ga poznamo danes.