Potem, ko so Celjani v prvi kvalifikacijski tekmi za vrnitev v 1. državno ligo v Zrenjaninu izgubili z 21:25, so mnogi verjeli, da bo to dovolj za uspešen revanš v Celju, toda na povratni tekmi so bili prekratki za en gol. V Celju je bilo 18 : 15.
Celjski mladinci Rolando Pušnik, Stanko Anderluh, Aleš Praznik in Leopold Kalin so z mladinsko reprezentanco bivše Jugoslavije osvojili naslov svetovnih prvakov 1981.
Januarja 1982 so v Celju že drugič organizirali finalni turnir za mladinsko državno prvenstvo. Mladi Celjani so še enkrat zablesteli in že četrtič, a tokrat zadnjič in pod vodstvom trenerja Franca Ramskuglerja osvojili naslov klubskih državnih prvakov. V finalu so premagali Železničar iz Niša s 24:22.
Rokometna zveza Slovenije je leta 1981 pričela z vsakoletnim ocenjevanjem in proglasitvijo najboljših moških in ženskih klubov. V prvih treh letih (1981, 1982 in 1983) so Celjani osvojili prvo mesto pred Slovanom, predvsem zaradi boljših uspehov mladih selekcij.
Ob povratku med jugoslovanske prvoligaše je klub pred začetkom lige izdal poseben bilten z naslovom „Cêle spet v I. ligi”.
V I. YU-ligi 1983/84 so Celjani startali oslabljeni (brez M. Bojoviča in Božiča) in brez okrepitev. Zapora Golovca za dve tekmi, nedokončana tekma z Nišem v Škofji Loki in odvzem točke ter kazni Tomiću in T. Goršiču – vse to skupaj je na koncu povzročilo neslaven zaključek in četrti, a tokrat zadnji, izpad Celjanov iz I. jugoslovanske zvezne lige.
Vito Selčan je leta 1983, kot član jugoslovanske reprezentance, nastopil na svetovnem mladinskem prvenstvu na Finskem.
Finale pokala SRS 1982: Aero Celje : Inles 22:20 v Ribnici.