Gostilno so odprli leta 1907 na vrhu Mohorjevega klanca, Mesto št. 7, danes Cankarjeva 3. Krčma je imela tri sobe, za vrt ni bilo prostora. Gostom so nudili različne jedi, največ pa se je prodalo golaža in vampov. Sem so zahajali tudi lovci s svojim plenom, iz katerega so tu znali pripraviti imenitne divjačinske jedi. Vino so kupovali pri dolenjskih kmetih. Obiskovalci so bili z vseh vetrov, sem so radi hodili lovci in delavci iz tovarne Jugočeška, ugledni meščani pa so imeli posebno sobo in svoja omizja. K Joštarju so hodili kvartopirci, za zabavo pa so vrteli gramofon. Najbolj polno je bilo v gostilni ob semanjih dnevih in po nedeljskih mašah. Med drugo svetovno vojno so Nemci gostilno zaprli, po vojni pa je spet odprla vrata.
Zanimivost:
Pri Joštarju so oddajali dve sobi. Med gosti so bili pogosto slikarji, ki so prihajali v Kranj prodajat svoja dela
Iz spominov Martine Lipnik, rojene Benedik, in Majde Benedik Dolničar:
Gostilno Joštar je odprl Franc Benedik, potem ko je zapustil gostinsko dejavnost v romarskem domu na sv. Joštu, kjer je gostišče vodil že njegov oče. Sestra Franja se je poročila h Kristanovim na kmetijo in gostilno Pr’ Končovc’ na Javorniku. Njegova žena Neža je bila Rozmanova, doma iz gostilne Pri Korošcu v Stražišču. Po prezgodnji smrti obeh staršev je gostilno in skrb za drugih pet otrok prevzela Mara Benedik. Gostilno so opustili v 50tih letih 20. stoletja, ker so bile razmere nenaklonjene zasebni dejavnosti.
Sami so pripravljali koline, imeli lastno žganjekuho in hladilnico s svinčenimi stenami, za katero so sami izdelovali ledene klade, zastekljeno streho nad notranjim dvoriščem in za tiste čase imenitno sanitarno opremo – stranišče z dvižno desko.