V sindikalni dvorani Litostroja, ki je bila umeščena v sklopu Industrijsko-kovinarske šole, so že v prvih letih delovanja tovarne poleg delovnih sestankov in konferenc prirejali tudi kulturne dogodke in proslave
Dvorana je bila opremljena z odrom, na katerem so se na različnih prireditvah zvrstili Dedek Mraz, gostujoče dramske skupine, folklorne skupine, litostrojski godbeniki itd. V dvorani je deloval tudi Kino Litostroj, ki je bil samostojna pravna oseba in je predvajal filme za vse občane, ne samo za delavce.
»Ob 10. obletnici delavskega samoupravljanja in 13. obletnici naše tovarne je Odbor za organizacijo proslave med drugim organiziral tudi kulturni večer v veliki kino dvorani v IKŠ. V program so bili razen velikega orkestra Slovenske filharmonije vključeni tudi nekateri znani slovenski instrumentalni in operni solisti ter recitator.«
Kino Litostroj je prenehal z obratovanjem po spremembi namembnosti objekta septembra 1961. Dvorana je bila takrat predelana za potrebe projektantov, ki so se morali v Litostroj preseliti iz pisarn na Gospodarskem razstavišču. Večji dogodki so se odslej organizirali v prostorih nove restavracije.
Opremo nekdanjega kina je vodstvo Litostroja podarilo Stanovanjski skupnosti Dravlje, da so lahko uredili novo kino dvorano v Dravljah, ki je pričela obratovati že aprila 1962. Približno eno leto po ukinitvi Kina Litostroj pa je bil že odprt novi kino Kino Šiška (28. novembra 1962).
Litostroj je v prostorih Industrijsko-kovinarske šole za potrebe predvajanja strokovnih in poučnih filmov uredil tudi t. i. malo kinodvorano, kratkometražne filme pa so predvajali med odmori tudi na improviziranih mestih, npr. l. 1961 na hodnikih materialnega biroja. Projekcij so se udeleževali delavci iz pločevinarne, obdelovalnice, livarne jeklene litine in biroja, program so sestavljali tehnični in športni filmi.
Junija 1976 je bil ustanovljen Kino klub Litostroj, ki je deloval v sklopu Komisije za kulturno dejavnost pri Konferenci osnovnih organizacij sindikata Litostroj in v okviru ljudske tehnike oziroma Zveze organizacij za tehnično kulturo Slovenije. Klub je ponujal tečaje o osnovah kino kamere in snemanja. V osemdesetih letih je imel kino klub tudi svojo stalno rubriko v glasilu Litostroj.