V Trubarjevem drevoredu sredi mestnega grajskega parka v Murski Soboti, ki povezuje evangeličansko cerkev Martina Luthra z nekdanjim Szapáryjevim gradom, je bil ob 500. letnici rojstva Primoža Trubarja leta 2008 postavljen njegov doprsni kip, delo kiparja Draga Tršarja. Med njegovimi kulturnimi pomniki, pa ni to edini v Prekmurju.
Trubar si je v pokrajini ob reki Muri, kjer danes prebiva največ protestantov v Sloveniji, ob omenjenem kipu in po njem poimenovanem drevoredu ter evangeličanski cerkvi, prislužil še nekaj kulturnih obeležij. Kip Trubarja s knjigo v roki je bil postavljen v Lendavi. Prvotno so ga odkrili ob Mestni hiši leta 2008, nato so ga leta 2014, ob 80. obletnici posvetitve evangeličanske cerkve, premestili na dvorišče cerkve, blizu njenega vhoda. Bronasto skulpturo je ustvaril lendavski akademski kipar Ferenc Király, na granitnem podstavku je napis: 1508–2008. Kip je sicer enak kot prvotni odlitek Trubarjeve podobe v Laškem, ki so ga postavili v Trubarjevem letu 2008 ob tamkajšnjem Kulturnem centru, s to razliko, da sta na podstavku letnici njegovega rojstva in smrti: 1508–1586. Trubar je v Laškem bival in deloval med 1530 in 1535. Le malokdo pa ve, da je v sami lendavski evangeličanski cerkvi še ena Trubarjeva podoba. Malo plastiko je ustvarila akademska kiparka Irena Brunec – Tébi. Razen tega je v Pomurju kar nekaj ulic, ki so poimenovane po Trubarju: v Krogu, Radencih in Gornji Radgoni.
V Trubarjevem letu 2008 je v Murski Soboti izšla še Agenda, bogoslužni red Evangeličanske cerkve v Sloveniji, prvič v slovenskem in prekmurskem knjižnem jeziku.