V kolekciji je trenutno več kot 50 izdelkov, ki jim je skupno to, da jih krasi ornament. Katarina zelo premišljeno izbira izdelke, nato pa sledi razvoj, ko aplicira ornament na izdelek. Prvi izdelek kolekcije je bilo ravno nalivno pero, izdelano v Sloveniji v podjetju Vivapen. Kmalu so kolekcijo bogatila nova nalivna peresa z različno debelino konice, različnih barvnih kombinacij; od tradicionalnega večbarvnega ornamenta na beli podlagi do zlato-srebrnih kombinacij. S Celjsko Mohorjevo založbo so izdali rokovnik, ki so ga kupci lepo sprejeli. Pomembno se ji zdi sodelovanje pri ustvarjanju kolekcije z znanimi slovenskimi proizvajalci. Steklarna Hrastnik je izdelala steklenico ter kozarce z lasersko graviranim ornamentom, Zlatarna Celje pa srebrnik, ki je zasnovan v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem. Kolekcijo dopolnjujeta dve liniji nakita; prva je izdelana v Slovenskem etnografskem muzeju, druga iz kristalov swarovski v beading tehniki, to je z nizanjem steklenih kroglic na nitko. Kolekcijo dopolnjujejo še roler pisala, flomastri, več vrst zvezkov, dišava za prostor, ročno izdelana torba. Zelo so priljubljene tudi skodelice z ornamentom, emo lončki ter različni magnetki, džezva za kavo, čokolada, knjižno kazalo, ročno izdelana voščilnica s kaligrafsko pisavo, ki jo je izdelala kaligrafinja Katarina Rojc. Kolekcijo dopolnjuje bel čipkast prtiček z ornamentom in nakit, ki je nastal v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem. Ta kolekcija obsega manšetne gumbe, verižice z obeski in uhane različnih oblik. V razvoju je še veliko izdelkov.
Pri delu in ustvarjanju sodeluje tudi Julija Karlovšek, ki je po izobrazbi diplomirana pravnica, sicer pa ljubiteljska slikarka. Živi in ustvarja v Švici, s slikarstvom se ukvarja že 12 let. Redno se udeležuje slikarskih delavnic in slika pod mentorstvom slikarja Nacija Kocaslana. Veliko inspiracije za svoje slike najde v slovenskih ornamentih, ki jih rada interpretira na sodoben način. Ornamenti Jožeta Karlovška so dobra osnova in neskončna inspiracija pri izbiri motiva za moderne umetniške slike. Ornamenti so tehnično izvrstno dodelani in kar „kličejo” po moderni umetniški interpretaciji. Z dodajanjem barv, umeščanje v različne komponente slik predstavljajo izvrsten navdih za umetnike.
Jernej Karlovšek, vnuk Jožeta Karlovška nadaljuje gradbeniško-projektantsko dejavnost svojega dedka. Že 20 let vodi uspešno projektivni biro v Domžalah. Skrbi za materialno ohranitev kulturne dediščine Jožeta Karlovška. Njegova dela s področja izdelave strokovnih učbenikov je prenesel v digitalno obliko, kot tudi fotografije Karlovškovih slik bajeslovnih bitij. S tem je omogočil mnogim zainteresiranim dostop do ustvarjalnega dela Jožeta Karlovška.
Prof. Barbara Dobrila, Karlovškova vnukinja, je zaslužna, da so se ornamenti prelevili v digitalno obliko in so tako lahko zaživeli na številnih izdelkih. Povezovala je tudi predstavitev knjige Jožeta Karlovška Slovenske bajeslovne in pripovedne podobe, ki je bila leta 2017 v Ljubljani. Poleg tega se posveča raziskovanju sorodstvenih povezav med predniki.
Zapuščina Jožeta Karlovška, ki jo hranijo njegovi dediči v Domžalah, obsega dokumentarno gradivo, knjižne izdaje in obsežno zbirko naslikanih ornamentov. Ta dediščina pomeni most med predniki izpred stoletij in Karlovškovim časom prve polovice in sredine 20. stoletja.