Trinajsti letnik revije je posvečen industrijski kulturni dediščini.
Industrijska kulturna dediščina je dragocen del naše lokalne zgodovine, saj priča o razvoju človekove ustvarjalnosti, njenem prehodu od obrtniškega delovanja do naprednih tehnologij v industrijski proizvodnji in tudi o socialnih in gospodarskih spremembah, ki so našo družbo doletele v minulem stoletju.
Prvi članek v reviji nas popelje v zgodovino tovarne za težko strojegradnjo TZ Litostroj, ki je bila ključen igralec na področju proizvodnje opreme za hidroelektrarne, mostna dvigala in žerjave, viličarje, črpalke ter številne druge industrijske rešitve. Njena zapuščina ne zajema le inženirskih dosežkov, temveč tudi delo in predanost številnih delavcev, ki so sloves jugoslovanskega podjetja za strojegradnjo ponesli na vse celine sveta.
Sledi članek o tovarni pletenin Rašica, ki je nastala po vojni z združitvijo obstoječih tekstilnih obratov in je bila v sedemdesetih letih največji proizvajalec modnih pletenin v nekdanji Jugoslaviji. Njena kakovostna proizvodnja tekstilnih in pletenih izdelkov je zaslovela tako doma kot v tujini, kjer je prejela številna priznanja in nagrade.
V zadnjem članku se osredotočamo na zgodovino ljubljanske tobačne tovarne, kjer se razkrije posebej zanimiv vidik – problematika zaposlovanja delavk, ki so kljub težavam pri usklajevanju delovnih in družinskih obveznosti prispevale k razvoju tovarne skozi njeno dolgo zgodovino.