KNJIŽNA KAZALKA: 21. PODELITEV LEVSTIKOVE NAGRADE
Na kazalki je navedeno, v kakšen namen se podeljuje Levstikovo nagrado, in sicer za najboljša mladinska in poljudnoznanstvena dela ter za najboljše ilustracije. Na kazalki je tudi seznam del, ki so prejela Levstikovo nagrado. Na hrbtni strani kazalke je promocija za branje med počitnicami in v prostem času – in sicer za knjige, ki so prejele priznanje »zlata knjiga«. Sledi seznam knjig, ki so do takrat, ko je bila izdana kazalka, prejele to priznanje; navedena so tudi najbolj popularna (in kvalitetna dela) tujih avtorjev.
BRALNA ZNAČKA v tretjem tisočletju: zbornik ob 40-letnici bralne značke
Gre za naročilnico za zbornik, ki si jo je v svoj arhiv shranil Stanko Kotnik. Na naročilnici vidimo delček pisma Milana Kučana, ki je bil objavljen v zborniku, ter zapis Toneta Partljiča, takratnega predsednika Bralne značke Slovenije.
NALEPKE
Nalepke, ki so se uporabljale tekom let in so bile v lasti Stanka Kotnika: nalepka za srebrno Prežihovo značko, zlato Prežihovo značko, Levstikovo nagrado založbe Mladinska knjiga in za nalepko Zlata knjiga.
PLAKAT OB MEDNARODNEM LETU KNJIGE LETA 1972
Na plakatu, ki se nanaša na Prežihovo bralno značko v Mariboru, so navedena književna dela za otroke in mladino, tisto, kar so morali učenci prebrati za sodelovanje na tekmovanju za bralno značko v letih 1972 in 1973. Dela so ločena po stopnjah tekmovanja (CICIBANOVA ZNAČKA, BRONASTA PREŽIHOVA ZNAČKA, SREBRNA PREŽIHOVA ZNAČKA IN ZLATA PREŽIHOVA ZNAČKA), znotraj tega še po razredih.
Za uspešno opravljeno cicibanovo značko so morali učenci v prvem razredu prebrati dve deli s seznama, npr. »Mehurčke« Otona Zupančiča, »Moj dežnik je lahko balon« Ele Peroci, v drugem razredu pa tri dela, npr. »Najdihojco« Frana Levstika.
Za uspešno opravljeno bronasto Prežihovo značko so morali tretje- in četrtošolci prebrati štiri dela in pripraviti kratke zapiske v zvezkih. Dela, ki so jih imeli na razpolago v tretjem razredu, so »Zlata ladja« Kajetana Koviča ali »Huda mravljica« Branka Rudolfa in druge. Primera del, med katerimi so lahko izbirali v četrtem razredu, sta »Hudournik« Frana S. Finžgarja ali »Mule« Toneta Seliškarja.
Za uspešno opravljeno srebrno Prežihovo značko so morali učenci v petem in šestem razredu prebrati pet del in si narediti zapiske. Primeri del, ki so jih morali učenci prebrati v petem razredu, so »Pastirci« Franceta Bevka in »Ovčar Runo« Angela Cerkvenika itd. V šestem razredu so morali prebrati npr. »Solzice« Prežihovega Voranca in »Dečka na črnem konju« Leopolda Suhodolčana itd.
Za uspešno opravljeno zlato Prežihovo značko so morali učenci v sedmem in osmem razredu prebrati pet del in o prebranem kaj zapisati. Primeri del, ki so jih morali učenci prebrati v sedmem razredu, so npr. »Pesnik se predstavi« Janeza Menarta in »Mladost na stopnicah« Antona Ingoliča. V osmem razredu so morali prebrati npr. »Rodiš se samo enkrat« Branke Jurca in »V sedemnajstem« Iva Zormana itd.
ZGIBANKA
Zgibanka, ki jo je ob 20-letnici bralne značke osnoval Stanko Kotnik, ilustracije pa pripravila Jelka Reichman. Sledi prednja in hrbtna stran predloga za zgibanko, kot si je zamislil Stanko Kotnik.