Stroga politična dikcija časnika se je polagoma začela topiti, prostor ostre obsodbe je začela zavzemati polemika. Pisati »polemično in kritično« je bila tudi osnovna orientacija uredništva, ki je med drugim ugotavljalo, da bo moral list v bodoče »bolj kot doslej spremljati delo organov delavskega in družbenega upravljanja, ki je osnova naše poti k boljšemu življenju, za kar so naši delovni ljudje globoko in življenjsko zainteresirani«.
Uredniška politika je rojevala prve sadove. V letu 1956 je Celjski tednik dobil 1000 novih naročnikov, vendar ustvarjalci časnika s tem niso bili zadovoljni. Ugotavljali so, da je časnik, ki je »mnogim ljudem na vasi edini informator, svetovalec in tudi dobri prijatelj«, vse premalo razširjen »v planinski, kozjanski, šmarski in rogaško-slatinski občini«.
In kakšen je bil Celjski tednik leta 1957, ko je izhajal na osmih straneh? Splošne novice, Pogled po svetu (stalna rubrika Tineta Orla) in Aktualni dogodki s Celjskega so bili ogrodje vsake izdaje. Temu so sledile še ostale rubrike. Kulturni obzornik je prinašal novosti s kulturnega področja, Življenje na vasi pa utrinke s podeželja. V Našem razgovoru so objavljali intervjuje s »preprostimi delovnimi ljudmi in občani«, novice iz gospodinjstva je prinašala rubrika Žena in dom, splošne novice iz naših krajev pa rubrika Iz Celja in zaledja. Vsaka številka tednika je imela tudi obvezne »Šport«, »Objave in oglase« in »Zanimivosti«. Sproti pa so bralce obveščali tudi o rojstvih otrok v vsakotedenski rubriki Gibanje prebivalstva.