V začetku druge polovice 20. let (okoli 1924) se je Andrej Oset z družino preselil v Maribor in še naprej uspešno deloval kot hotelir. Najel je gostinski lokal v Narodnem domu. Prostore je leta 1925 hotel še razširiti, ker je dotedaj imela gostila le dva glavna prostora, ki sta bila neposredno povezana z vinsko kletjo. 28. 2. 1925 mu je sresko načelstvo ureditev in razširitev odobrilo in dodalo nekaj svojih pogojev: dober lesen pod, zadostna ventilacija, dve peči v gostilniških prostorih, ustrezna razsvetljava, higienični pljuvalniki, na vidnem mestu cenika za jedila in pijače … (CZ 1997)
Oset je očitno tudi v teh letih uspešno gospodaril, saj je bil leta 1927 imenovan na mesto načelnika zadruge gostilničarjev in kavarnarjev v Mariboru. Uspešno se je v to dejavnost vključila tudi njegova žena, saj časopis leta 1937 poroča:
»Ga. Mara Oset, soproga poznanega stanovskega delavca in organizatorja ter svoječasnega zveznega predsednika g. Andreja Oseta, je otvorila na lastnem posestvu v Rošpohu pri Mariboru gostilno pod imenom ‘Na griču’, ki je okrog eno uro hoda oddaljena od Maribora. Naravno, da sta ga. in njen soprog Andrej opremila tudi večje število tujskih sob, od koder je prekrasen razgled na celo Pohorje in na Slov. gorice.« (GV 1937)
Gostilna je imela tudi meterološko in fenološko postajo, telefon in ameriški način proizvajanja elektrike. Oset je imel smisel tudi za turistično propagando. Tako so zapisali novinarji istega leta:
»Orjaški klopotec. V Rošpohu pri Mariboru, ‘Na griču’, je postavil posestnik in gostilničar g. Andrej Oset orjaški klopotec. Ogrodje klopotca tehta nad 200 kg. Klopotec ima 32 kladiv, veternice so dolge 6 m in rep 7 m. Strokovnjaki trdijo, da je Osetov klopotec največji, kar jih je doslej videla in poslušala Slovenija.« (DF 1937)
Takoj ob okupaciji so Nemci Andreja Oseta izgnali v Srbijo. Tam se je hitro vključil v NOV. 1. maja 1945, tik pred osvoboditvijo, so ga poslali najprej v Mursko Soboto, nato pa v Maribor, kjer je bil na okrožju referent Franceta Boleta. V novi Jugoslaviji je Oset mnogo pisal za Kmečki glas in za Večer ter sodeloval v oddajah radia Ljubljana in Maribor. (Večer, 31.5. 1956)
Zaslužni narodni buditelj, gospodarski in kulturni delavec Andrej Oset, ki je pustil pomembne sledi tudi na Koroškem, je umrl 13. novembra 1963, star 78 let, v Mariboru. Pokopali so ga Maistrovi koroški borci.