Tolminski muzej je leta 2020 v sodelovanju z dr. Morenom Baccichetom, italijanskim arhitektom in poznavalcem t. i. totenburgov, na Mestnem trgu v Tolminu pripravil razstavo Nemške kostnice med Sočo in Piavo.
Avtorica slovenskega dela razstave mag. Damjana Fortunat Černilogar je izpostavila nova spoznanja o nemški kostnici pri Tolminu, umeščeni ob reki Soči, od koder se je leta 1917 pričel preboj soške fronte. Dr. Moreno Baccichet pa je predstavil posebno arhitekturo »totenburg« in nemška svetišča med rekama Piava in Tilment. Tolminski muzej je z razstavo povezal širše območje, zaznamovano s številnimi vojaškimi pokopališči in kostnicami padlih avstro-ogrskih, nemških in italijanskih vojakov v prvi svetovni vojni.
Spletna razstava je prirejena po zgoraj omenjeni razstavi in izpostavlja manj znano arhitekturo nemških vojaških pokopališč in kostnic, ki so trajno zaznamovale prostor nekdanjega bojišča prve svetovne vojne. Soško bojišče je močno zaznamovalo Posočje, za seboj pustilo opustošenje, številna vojaška pokopališča, spomenike in obeležja. Podoba teh pomnikov se je skozi čas različnih režimov in držav spreminjala, danes nas kot skupna dediščina bogati in povezuje.