Po pripovedovanju ga. Elizabete Kropej in po zapisih spominov g. Konrada Sodina se je godbena dejavnost v Slovenskih Konjicah začela v letu 1928, ko je bila na pobudo in s finančno pomočjo premožnih Konjičanov ustanovljena prva godba na pihala, imenovana DRAVINJA. Godbeniki so z nakupom instrumentov (kupljeni naj bi bili na Češkem) in vajami menda začeli že v letu 1926, vendar so se domačinom predstavili šele z velikonočnim koncertom leta 1928.
Njen prvi predsednik je bil Ciril Vrhovšek, prvi dirigent Jože Metelko in za njim Franc Markeš.
Dve leti kasneje je Kulturno izobraževalno društvo v Slovenskih Konjicah pod vodstvom arhidiakona Franca Tovornika ustanovilo še eno godbo z imenom Godba na pihala Kulturno izobraževalno društvo. Med godbama je prišlo do ostre konkurence. Obe pa sta pridno vadili in nastopali doma in drugod. Iz tega obdobja je ohranjena fotografija Godbe na pihala “KID”, posneta na novi maši v okolici Frama.
Godba na pihala Dravinja je zaradi pomanjkanja denarja leta 1936 prenehala z delovanjem. Glasbeno dejavnost je nadaljevala godba Kulturno izobraževalnega društva, v katero so se vključili tudi nekateri člani godbe Dravinja. To godbo so strokovno vodili dirigenti Ludvik Sosič, prof. Mirko Močan, Tone Knap, Edvard Turk in Tone Brak.