Leta 1965 zgrajen hotel Zdraviliški dom je imel poleg moderno opremljenih sob tudi hotelski bazen, restavracijo in druge prostore za izvajanje terapije, saj je izgradnja tega hotela pomenila prelomnico tudi za zdravstveno dejavnost v zdravilišču. Največji delež obiskovalcev so namreč predstavljali gostje z zdravstvenimi težavami.
Od leta 1964 so imeli stalno zdravstveno službo, ki jo je dolga leta vodil prim. prof. dr. sc. Anton Franović. Ekipo so sestavljali fizioterapevt, medicinska sestra, maser in 2 zdravnika. V začetku so izvajali zlasti rehabilitacijo revmatikov, pretežno vojnih invalidov. V letih 1967 in 1968 so v zdravilišče začeli postopoma prihajati tudi drugi pacienti. Z večanjem števila teh je raslo število zdravstvenega osebja, skladno z novimi trendi pa so uvajali tudi nove programe.
Leta 1967 je bil zgrajen olimpijski bazen. Z njegovim odprtjem je bilo od tedaj možno kopanje tudi v zimskem času, ker je bil zgrajen na sistemu toplotne zavese. Ta je v zimskem času zadrževala toplotno paro nad vodno gladino. Tako je bil počasi odpravljen sezonski značaj zdravilišča. Takšen bazen sta takrat imeli le Moskva in Budimpešta.
V letu 1967 je bila izvedena tudi obsežna adaptacija starega zdraviliškega poslopja. V hotelu, zgrajenem leta 1925, je bil od tedaj na voljo hotelski bazen, v vseh sobah so uredili kopalnice, hotel pa je dobil tudi centralno ogrevanje.
Z novimi pridobitvami je raslo število gostov in kopalcev. Tem so poleg termalne vode in odlične kulinarike želeli ponuditi nove aktivnosti, ki bi jim popestrile tamkajšnje bivanje. Sledeč trendom so leta 1968 zgradili stezo za minigolf.
Leta 1969 so prenočitvene zmogljivosti zdravilišča povečali z dograditvijo 62 bungalovov. Zdravilišče je tako lahko zagotovilo namestitev različno zahtevnim gostom – najbolj zahtevnim v obeh sodobno opremljenih hotelih in manj zahtevnim v novozgrajenih bungalovih za hotelom Zdraviliški dom.
Leta 1974 so kopališko-rekreativni kompleks izpopolnili s štirimi zunanjimi bazeni, snack barom in kegljiščem. Slednje je bilo s sedmimi stezami takrat največje v Sloveniji in zato toliko bolj privlačno.
V letu 1975 so se lahko pohvalili z izgradnjo prizidka pri restavraciji hotela Zdraviliški dom, s katero so pridobili 120 novih restavracijskih sedežev.