Druženje številnih članov družine IMV se po delovnem času ni zaključilo. Družili so se v interesnih skupinah, srečanjih, športnih igrah in na dopustu.
Druženje številnih članov družine IMV se po delovnem času ni zaključilo. Družili so se v interesnih skupinah, srečanjih, športnih igrah in na dopustu.
Zaradi težav s pridobivanjem strokovnih kadrov je vodstvo IMV pričelo razmišljati o učinkoviti stanovanjski politiki podjetja, ki bi privabila strokovne kadre tudi izven domačega okolja. V začetku 60-ih so začeli z gradnjo stanovanjskih blokov na tedanji Kotarjevi ulici, saj na trgu ni bilo nobene ponudbe stanovanj. V stanovanja so preuredili industrijsko zgradbo na Ragovski ulici in začeli z gradnjo blokov na zagrebški ulici. Na Žibertovem hribu so v 80-ih zgradili lastno sosesko in kupili stanovanja na Drski in Mestnih njivah. V začetku 90-ih so tako imeli okoli 300 lastnih stanovanj, namenjenih svojim delavcem, ki so se na ta način kot sosedje družili tudi v prostem času.
IMV delavci so se združevali tudi v sindikalni organizaciji, aktivno nastopali na delavskih športnih igrah in dosegali vidnejše rezultate v različnih disciplinah. Za svoje delavce in njihove družine so postavili in uredili počitniške kampe z Adriinimi prikolicami v številnih obmorskih in drugih turistično zanimivih krajih, med drugim v Pakoštanih, Privlaki, Kaštelu, Tuheljskih Toplicah, Bledu itd. Leta 1962 je IMV odkupil dom pri Miklavžu na Gorjancih in ga namenil za oddih in rekreacijo svojega kolektiva. Postal je priljubljena izletniška točka, v juliju pa so navadno prirejali tudi srečanja delavcev.
Leta 1978 je bil ustanovljen tovarniški pevski zbor IMV, katerega primarna naloga so bili nastopi na internih in lokalnih prireditvah. Zanimivo je, da so mladi iz IMV predstavljali tudi večino plesalcev folklornega društva Kres. Podjetje je imelo tudi svoje kulturno-umetniško društvo, ki ga je vrsto let uspešno vodil Božo Kočevar. Pod okriljem omenjenega društva je delovala tudi tovarniška likovna skupina.