Karlovška so občudovali in ga spodbujali številni pomembni slovenski umetniki, med njimi pisatelj Fran Saleški Finžgar, arhitekt Franc Ravnikar, akademski slikar Božidar Jakac, dr. Ivan Grafenauer, dr. Niko Kuret in Maksim Gaspari, ki je še zlasti vplival na Karlovškovo dekorativno slikarstvo. Spodbujal ga je tudi Jože Plečnik. Napisal mu je tudi pismo, ki ga hrani družina Karlovšek.
Jože Karlovšek je imel rad vse lepo v Slovenji, njegov svet je bil razkošen, pisan, zanimiv in domiseln ter poln krasilnih podrobnosti. Bil je vsestranski raziskovalec, inovator in prejemnik številnih priznanj. Pripravil je tudi nekaj razstav.
Iz seznama nagrad in priznanj ter javnega udejstvovanja je vidna obsežnost Karlovškovega delovanja in priznanje njegovemu delu:
- Na šolski razstavi Tehniške srednje šole prejme leta 1923 nagrado v znesku 700 din.
- Razstava lastnih umetniških del v Domžalah aprila 1946.
- Razstava lastnih del na republiški razstavi lokalne industrije v Ljubljani, junij 1949.
- Izdal barvne razglednice z naslovom Dekorativna umetnost, sedem kosov, Ljubljana, 1927.
- Ustanovil tovarno za fino keramiko Dekor v Zg. Šiški, v Ljubljani 1931.
- Projektiral in vodil gradbena dela nove tovarne Celuloza, Videm ob Savi (1938 – 1939) ter pri Papirnici Količevo pri Domžalah in Kartonažni tovarni v Ljubljani v letih 1928 – 1939.
- Leta 1951 prejel Prešernovo nagrado v znesku 3000 din kot sestavljalec najboljših tehniških učnih knjig.
- Prejel iznajditeljsko spričevalo za iznajdbo postopka slikanja na les z lužnimi barvami, Beograd, 1953.
- Sodeloval kot gradbeni nadzornik pri gradnji nove Kartonažne tovarne v Ljubljani, 1956 – 1959.
- Sodeloval kot projektant in gradbeni nadzornik pri obnovi gospodarskih objektov na kmetijskem posestvu Pšata, za obrate Mengeš, Križ, Jablje, Depala vas.
- Od zvezne gradbene zbornice, sekcije za gradbene operative in proizvodnjo gradbenega materiala je v Ljubljani prejel 3. nagrado v znesku 133.000 din za idejni načrt novogradnje srednje šole v Ljubljani, 1958.
- Naslikal okoli 50 podob iz slovenskega bajeslovja in pripovedk ter mnogo ornamentalnih podob.
- Projektiral votlo opeko, ki je bila patentirana za montažne opečne strope in montažne opečne pregrade. Zaščitena je pod znamko Radomka (Opekarna Radomlje in Karlovšek Jože). V praksi se je bolje obnesla kot dotedanji tuji vzorci, za katere je bilo treba plačevati visoke licence.
- Trdinova nagrada leta 1960 v znak priznanja in zahvale za življenjsko delo in prispevek k znanosti.
V aprilu 2023 je bila na TV SLO 1 v oddaji Slovenski magazin objavljen prispevek o Jožetu Karlovšku in kolekciji Slovenski ornament Jože Karlovšek.