Za dezinvestiranje je bilo l. 1998 namenjenih preko 200.000 m2 poslovnih površin, s čimer bi našli dodatna sredstva za poplačilo dolgov. Iztržili bi lahko 25 milijonov mark, ki bi pokrile dobro četrtino dolga – ta je znašal 80 milijonov mark – vendar je potekala prodaja zemljišča zaradi številnih hipotek in nerešenih denacionalizacijskih vprašanj počasi.
Prva večja prodaja nepremičnin nekdanjih Titovih zavodov se je izvršila konec l. 1999, ko je škofjeloško podjetje v tuji lasti TCG Unitech Lth-ol kupilo proizvodne prostore nekdanje obdelovalnice in montaže s pripadajočim funkcionalnim zemljiščem v izmeri ok. 35.000 m2 za proizvodnjo magnezijevih odlitkov za elektronsko industrijo, komunikacije in računalništvo. Konec leta 2018 je podjetje od Litostroja Jeklo odkupilo še 73 tisoč kvadratnih metrov za razširitev proizvodnje. Danes je LTH Castings v slovenski lasti in je vodilna družba za tlačno litje aluminijevih ulitkov.
L. 1998 je bila prodana tudi najdonosnejša družba koncerna Litostroj, Tovarna ulitkov, ki je veljala za eno večjih livarn v Evropi. Slovenska razvojna družba je dosegla reprogramiranje dolgov te družbe s pomočjo obveznic RS v vrednosti 170 milijonov tolarjev, izvedla je konverzijo svojih terjatev v kapital v vrednosti 250 milijonov tolarjev in se v začetku leta 1999 dogovorila s tujim partnerjem, nizozemsko ladjedelniško družbo IHC Holland N. V., za dokapitalizacijo v vrednosti 600 milijonov tolarjev (nekaj manj kot 3 milijone mark).