18. februarja 1949 je izšla prva številka časopisa Ljudski glas, predhodnika današnjega Vestnika, ki nas vsaki četrtek z najnovejšimi aktualnimi, zanimivimi in pomembnimi vsebinami iz severovzhodne Slovenije pričaka na številnih prodajnih mestih v pokrajini in po Sloveniji.
»Ljudski glas mora služiti vsestranskemu gospodarskemu, političnemu in kulturnemu dvigu in še ožjemu zbližanju prebivalcev na obeh bregovih Mure, skratka Ljudski glas mora biti resnično ljudsko glasilo slovenskega življa ob Muri«, je v prvi številki Ljudskega glasu zapisal odgovorni urednik Jože Vild.
Ljudski glas je izhajal ob petkih do leta 1952, ko je dobil novo ime Obmurski tednik, leta 1955 pa začne izhajati pod imenom Pomurski Vestnik. Leta 1966 ostane časopis brez pridevnika, saj se časopisu pridružijo še Lenarške novice, kar pomeni, da Vestnik ni bil več samo pomurski. Namera, da bi se lokalni oziroma regionalni časopis razširil tudi na območju Lenarta in v ptujskem okolišu, ni dosegla večjega uspeha, zato se desetletje zatem časopis Vestnik vrne v Pomurje in postane simbol ter nepogrešljivi del identitete Pomurcev, kar je tudi še dandanes.
Kakšne vsebine je ponujal in po čem je bil tako poseben ter hkrati drugačen od drugih slovenskih časopisov, si lahko preberemo na Digitalni knjižnici, kjer je tudi že dostopen za branje, proučevanje, raziskovanje.