Knjižnica A. T. Linharta Radovljica je osrednja knjižnica za območje občin Radovljica, Bled, Bohinj ter Gorje. Knjižnično dejavnost opravljamo za cca 35.000 prebivalcev. Poleg osrednje knjižnice v Radovljici, imamo še deset enot, in sicer v Lescah, Begunjah, Kropi, Brezjah, Bohinju, Srednji vasi, Stari Fužini, Gorjah, Zasipu in na Bledu.
Prva javna ljudska knjižnica je bila v Radovljici ustanovljena leta 1906. Po 2. svetovni vojni je knjižnično mrežo v Radovljici in okolici organizirala zaslužna radovljiška kulturna delavka Alojzija Horvat. Leta 1964 se Občinska knjižnica Radovljica preimenuje v Matično knjižnico Radovojica ter dobi prvo redno zaposleno knjižničarko, Rezko Slak. V šestdesetih letih je bila knjižnica v Linhartovi sobi v radovljiški graščini. V sedemdesetih letih se knjižnična mreža utrdi in 1972 leta se knjižnica preseli v Šmajdovo vilo in se preimenuje v Knjižnico Antona Tomaža Linharta. Stavba je postajala premajhna in 1989 ji je bil zgrajen prizidek. Leto za letom smo pridobivali prostore v stavbi, a je prostorska stiska velika. Sedaj čakamo na moderno in za knjižnico primerno stavbo.
Tudi ostale knjižnice so se povečevale in selile v primernejše stavbe. Npr. na Bledu leta 1998, v Bohinjski Bistrici 2010 in v Gorjah 2012.
Posebno pozornost namenjamo spodubjanju branja, predvsem za mlajše bralce (Knjižnica – vesolje zakladov, Ta veseli knjižni svet, Superknjiga, Nagradno vprašanje za mlade bralce, Moja najljubša knjiga …). Izvajamo tudi bibliopedagoške ure v knjižnicah, šolah in vrtcih. Za odrasle obiskovalce organiziramo veliko število prireditev. V radovljiški knjižnici vsak torek, v blejski vsak tretji petek v mesecu … Za kvalitetno branje za odrasle skrbimo z s projektom Ta veseli knjižni svet. Od leta 2004 smo začeli sistematično zbirati, hraniti in obdelovati domoznansko gradivo.